Insomniac Games by radi vyvinuli Sunset Overdrive 2

Sunset Overdrive
Reflektory sú v týchto dňoch namierené na štúdio Insomniac Games, ktoré sa postaralo o vývoj novej PS4 exkluzivity Spider-Man. Štúdio s bohatou históriou pod Sony však dávnejšie pracovalo aj na exkluzivite pre Microsoft: Sunset Overdrive.

Pre kvality tohto titulu sa mnohí právom pýtajú, kde je pokračovanie. To nie a nie prísť, ani napriek početným únikom. S vývojom to však môže byť omnoho ťažšie, než sa na pohľad zdá:

Myslím si, že najlepšie na vytvorení značky a možnosti pokračovať v nej je, že už máte za sebou všetky ťažké rozhodnutia. Keď vytvoríte IP, poznáte jej tón, poznáte jej postavy, jej kľúčové mechaniky. Viete, čo sa hráčom páčilo a čo nie a preto je pre nás vytvorenie pokračovania akejkoľvek hry, či už ide o Sunset Overdrive alebo o niečo iné, príležitosť dať hráčom niečo omnoho lepšie, než originál. To je niečo, na čom by sme jedného dňa radi pracovali. Pre nás je to časová výzva.

Prehlásil šéf štúdia Insomniac, Ted Price, v rozhovore s IGN. Prakticky tak povedal, že štúdio by rado niekedy v budúcnosti robilo na Sunset Overdrive 2. Nutno pritom dodať, že značku nevlastní Microsoft, ale štúdio ako také, a o pokračovaní tak nemusí nutne rozhodnúť Redmond. Môže tak spraviť ktokoľvek iný: aj napríklad Sony.

Práve na to upozornil Price v rozhovore. Tvrdí, že Sunset Overdrive 2 by bol veľkou hrou a Insomniac by na jej vývoj potreboval silného partnera.

via IGN

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár