Bluehole „dočasne“ downgraduje PUBG na Xbox One X

PUBG Full Retail Xbox
Ani po takmer roku PUBG neoslní optimalizáciou, najmä nie v regiónoch s hustejším počtom objektov na mape. Bluehole teraz priznalo, že na to, aby mohlo zlepšiť plynulosť hry na Xbox One X, musí hru „dočasne“ downgradovať.

K downgradu dôjde už v utorok 18. septembra/září, kedy vyjde na Xbox nový hotfix update. Ten okrem iného zníži vizuálnu kvalitu hry na Xbox One X, aby sa zlepšila plynulosť, ktorá je pri hre takéhoto štýlu dôležitá. Je však prekvapením, že k downgradu dôjde teraz, po vydaní plnej verzie hry, a nedošlo k nemu už skôr, počas Xbox Game Preview programu. O to pozoruhodnejšie je, že hry ako Shadow of the Tomb Raider dosahujú natívne 4K rozlíšenie na Xbox One X, pričom ide o graficky omnoho vyspelejšie tituly.

Toto všetko plánujú vývojári downgradovať:

  • Kvalita statických a dynamických tieňov bude nižšia
  • Post-processing efekty ako motion blur, lens flare a hĺbka ostrosti budú deaktivované
  • SSAO bude znížené
  • Kvalita adaptácie očí bude znížená. (Čas, behom ktorého sa mení nasvetlenie pri prechode z tmy do svetla a naopak)
  • Screen-space odrazy budú vypnuté (napr. odrazy okolitého sveta v oknách)
  • Vypnuté lámanie svetla
  • Podpovrchový rozptyl bude vypnutý. Tento efekt dodáva objektom realizmus
  • Dynamické svetelné častice z explózií budú vypnuté. Takisto dôjde k zníženiu množstva vytvorených častíc

Bluehole tvrdí, že sa jedná len o dočasnú zmenu, ktorá je potrebná do chvíle, než bude pripravené dlhodobé riešenie problému. Potešujúcou správou bude aspoň sprístupnenie režimu War Mode 21. septembra/září. Na záver tu máme trojicu porovnaní, aby sme mali plný prehľad o vizuálnych rozdieloch pred a po patchi.

Ukážka 1:
Ukážka 2:
Ukážka 3:

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár