ReCore: Definitive Edition a ďalšie štyri hry už vyšli na Steam

ReCore Definitive Edition
Netrvalo dlho a päť hier, na ktoré získal vydavateľ THQ Nordic vydavateľské práva na PC, sa práve objavili na Steame. Aj napriek tejto zmene vydavateľských pomerov sa jedná naďalej o konzolové exkluzivity pre Xbox, s rozdielom, že dostupné sú teraz na PC aj cez Steam.

ReCore: Definitive Edition je dostupná za 16,79€ a vyžaduje na hranie Windows 10, čiže sa nestretávame s kompatibilitou predošlých systémov, ako tomu vedelo byť zvykom pri niektorých tituloch vydaných poza Windows Store. V hre od tvorcov Metroid Prime sa hráči chopia role Joule Adams, jednej z posledných preživších na ďalekej planéte Far Eden, kam sa malo ľudstvo v budúcnosti presťahovať. Svet sa ale stal nebezpečným, pretože sa ho zmocnili roboti túžiaci po vyhladení ľudstva. Nie všetci roboti sú ale takí a Joule sa preto skamaráti s niektorými Corebotmi. Každý má svoje unikátne schopnosti a sily a schopnosti.

Vo vylepšenej edícii Definitive, ktorá vyšla minulý rok po boku Xbox One X, sa ešte hra rozširuje o novú príbehovú kapitolu Eye of Obsidian, v ktorej stretne nového corebota Violet. K tomu do hry pribudne corebot T8 NK, ktorý dokáže preskúmavať piesočnatú planétu Far Eden vďaka svojej vysokej rýchlosti. Pomáha mu aj miniatúrna tanková náprava, ktorá je do tohto prostredia viac než vhodná. Taktiež je hra rozšírená o 10 nových dungeonov a celé 2 regióny mapy, k dispozícii sú aj 3 nové režimy pre pušku Energy Rifle. Dá sa levelovať ešte vyššie, updatované boli aj textúry a hra bola prispôsobená pre beh vo vyšších rozlíšeniach.

ReCore: Definitive Edition
ReCore: Definitive Edition
Developer: Armature Studio, LLC, Comcept
Price: 16,79 €

Dopĺňa to Super Lucky’s Tale. Roztomilá plošinovka od štúdia Playful s lišiakom Luckym prináša vo svojej základnej podobe päť príbehových kapitol, v ktorých bude nielen prechádzať levely, ale aj plniť úlohy od zvieracích obyvateľov týchto svetov. Vlastne by sme to mohli prirovnať k akémusi mixu Super Mario 64 a Crasha Bandicoota.

K dispozícii je za 16,79€ a hru je možné rozšíriť aj o ďalšiu dvojicu kapitol prostredníctvom DLC, ktoré sa predávajú iba za 3,99€. Znamená to, že v porovnaní s Xbox Store sú dokonca ešte o euro lacnejšie. Hra sa na Steame pýši českými titulkami, či však podporuje aj slovenčinu, ktorá je prítomná v Xbox verzii, sa nepíše. Hra vyžaduje Windows 10.

Super Lucky's Tale
Super Lucky's Tale
Developer: Playful Corp.
Price: 27,99 €
Super Lucky's Tale

V ponuke nájdeme aj Disneyland Adventures. Pôvodne vyšla táto hra na Xbox 360 Kinect a iba táto nová verzia bola vylepšená o podporu ovládačov, klávesnice a myši, počítača, 4K a HDR. Jednoducho povedané, ide o taký XXL remaster, ktorý si aj naďalej zachováva podporu Kinectu.

Hráči tu navštívia virtuálny Disneyland s rozdielom, že tu nemáme dlhočízne zástupy ľudí a môžeme plniť úlohy pre rôzne obľúbené postavičky, či už je to Mickey, Goofy alebo Káčer Donald. Pravdaže to nie sú jediné postavy, hra myslí aj napríklad na Petra Pana. S lokalizáciou sa síce nestretneme, ale máme tu podporu Windows 7, takže túto hru si vychutnajú aj užívatelia starších systémov.

Disneyland Adventures
Disneyland Adventures
Developer: Frontier Developments, Asobo Studio
Price: 16,79 €

Nechýba ani RUSH: A Disney•Pixar Adventure s českými titulkami. Opäť podporuje aj Windows 7, čo zrovna veľmi neprekvapí pri pomyslení na fakt, že hra tiež vyšla ešte na Xbox 360 Kinect. Opäť zahŕňa podobné vylepšenia ako Disneyland Adventures, ale zahráme si tu sadu minihier zo šiestich obľúbených Pixar svetov, ako sú Rodinka úžasných, Autá, Hore do oblakov, Toy Story, Hľadá sa Dory a Ratattouile.

RUSH: A Disney • PIXAR Adventure
RUSH: A Disney • PIXAR Adventure
Developer: Asobo Studio
Price: 16,79 €
Rush Cars Track

A zavŕši to Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection. Skrátene UAC, ale vieme, že tá skratka už prináleží inej hre, ktorá má s chovom zvierat iba pramálo spoločného. Aj napriek tomu, že šlo prioritne o Xbox One verziu hry, vyšla aj na Xbox 360 a zrejme preto je tiež podporovaný Windows 7. Zároveň ide o tretí Zoo Tycoon pre Windows, takže tu nás aj celkom teší, že sa Microsoft rozhodol ju sprístupniť širšej verejnosti.

Vylepšená verzia hry z roku 2014 ponúka omnoho viac zvierat a ďalšieho obsahu, vďaka čomu môžu hráči očakávať viac než 200 exemplárov, o ktoré je možné sa starať, ponúka aj predĺženú kampaň, špecializovaný režim výzev s 20 špecializovanými záhradami a sem-tam nevyspytateľnými scenármi. Nechýba ani možnosť zdieľania s ďalšími štyrmi hráčmi a hráčov isto potešia grafické vylepšenia a možnosť užiť si svoju Zoo teraz z pohľadu tretej osoby. Prevládajú však negatívne hodnotenia a to z dôvodu, že kvôli konzolovej orientácii sa v hre nedajú stavať vlastné ploty. V podstate je teda hra o niečo jednoduchšia oproti predošlej hre, vydanej v roku 2006.

Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection
Developer: Frontier Developments, Asobo Studio
Price: 16,79 €

Zoo Tycoon

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *