Xbox Series X údajne ponúkne podporu Epic Store a Steamu

Steam

Brazílsky server GeneraciónXbox zverejnil zaujímavú špekuláciu zo sveta novej konzoly Xbox Series X. Tá by totiž nemusela byť nutne len konzolou, ale zároveň cenovo výhodným herným PC.

Server vraví, že konzola má okrem hlavného operačného systému ponúknuť možnosť zapnutia vo Windows Mode, teda v režime, kedy na konzole beží normálny operačný systém Windows. Znamenalo by to, že užívatelia by mali pred sebou pracovnú plochu, tlačidlo Štart a ďalšie veci, ktoré odlišujú počítač od konzoly. Veľkou novinkou by však mala byť možnosť inštalácie softvéru z internetu vrátane Steam a Epic Store klientov.

Vďaka tomu by si aj hráči na novom Xboxe mohli zahrať hry, ktoré majú stav konzolovej exkluzivity pre PlayStation, no medzičasom vyšli aj na PC. Napríklad NioH, Beyond: Two Souls alebo Detroit: Become Human. A teoreticky by to znamenalo aj možnosť inštalácie streamovacej služby PlayStation Now, ktorá teraz ponúka hry ako Uncharted: The Lost Legacy či Horizon: Zero Dawn.

Otázne je, či tomu tak naozaj bude, keďže konzolový hardvér sa predáva so stratou a tú potrebuje Microsoft prekonať predajom hier. V obchodoch ako Steam alebo Epic Store si však Microsoft z predaja nemôže nárokovať svojich 30%, ktoré sú však samozrejmosťou u každého predaja hry cez Microsoft Store na PC aj na Xboxe. Spoločnosť by však týmto krokom vyšla v ústrety tým PC hráčom, ktorí sa prechodom na Xbox nechcú zbaviť svojich knižníc. Zároveň by im ale spoločnosť mohla predávať svoje vlastné hry cez Steam, kde už má dostupných viac ako 30 titulov.

Sunset Overdrive vyšlo na Steam s fyzickými bonusmi

via SegmentNext; GeneraciónXbox

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *