Halo: The Master Chief Collection a Halo: Reach prichádzajú na Steam

Halo The Master Chief Collection

Najväčšia herná špekulácia posledných týždňov je skutočnosťou a 343 Industries dnes oficiálne oznámilo príchod Halo: The Master Chief Collection na PC. A nielen, že táto masívna kolekcia príde na Windows 10 s podporou Xbox Play Anywhere, ale zároveň bolo oznámené vydanie na Steam.

Vývojári vravia, že vývoj PC verzie trval dlho aj kvôli tomu, že vývojári chceli priniesť čo najcelistvejší zážitok zo ságy Halo na počítači, kde je prioritou ovládanie s klávesnicou a myšou a tiež podpora širšieho spektra zariadení s rôznymi operačnými systémami, nie len s Windows 10, ako je tomu pri Xbox Play Anywhere verzii. Práve preto dostane Steam separátne verzie hier. Najprv teda na Steam vyjde Halo: Reach a časom, až budú práce na tejto hre dokončené, sa tvorcovia vrhnú ďalej na vydanie Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST a Halo 4. Poradie je úmyselné, 343i chcú, aby si PC hráči vychutnali ságu podľa postupnosti.

Áno, čítate správne. Microsoft totiž zároveň oznámil príchod Halo: Reach remasteru do MCC kolekcie. Prequel bude takisto vylepšený pre Xbox One X, kde dostane vylepšenia ako je podpora 4K rozlíšenia a HDR. Čo sa dostupnosti týka, remaster Halo: Reach bude na Xbox One rozdelený do dvoch podôb. Multiplayerový obsah vrátane režimu Firefight a Theater budú bezplatnou súčasťou, zatiaľ čo kampaň a režim Firefight budú prémiovou súčasťou. Vyzerá to pritom, že držitelia Game Passu budú mať aj k tejto časti okamžitý prístup.

Viac k PC verzii, ktorá vychádza na Windows Store a Steam, sa dozvieme budúcu sobotu na Halo Invitational evente.


Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 3. marca 2020

    […] ktoré tvoria ságu Halo: The Master Chief Collection. Pripomíname, že koncom minulého roka Microsoft vydal Halo: Reach. Na počítači tiež hra ponúka vychytávky ako je podpora variabilného frameratu, rôznych […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *