Halo: Combat Evolved Anniversary si na PC zahráme už koncom januára

Halo: Combat Evolved Anniversary

Koncom minulého roka Halo: The Master Chief Collection konečne začala vychádzať aj na PC s vydaním remastru Halo: Reach. Stalo sa tak po takmer trištvrte roku testovania, behom ktorého hráči pomáhali zdokonaliť PC verziu hry napríklad podporou pre ultra-širokouhlé monitory.

Halo: Reach už našťastie vyšlo a tak si ho hráči môžu vychutnať vo finálnej podobe ako na PC, tak na Xbox One, kde taktiež vyšiel jeho remaster. A keďže sú tieto práce hotové, tím sa presúva na vydanie Halo: Combat Evolved Anniversary na PC. Ak pôjde všetko podľa plánu, testeri z prvých dvoch kruhov Insider programu si zahrajú Combat Evolved prvýkrát po 17 rokoch už koncom januára/ledna. Členovia tretieho kruhu by sa mohli dočkať sprístupnenia hry vo februári/únoru.

Hráči v rámci beta testu budú môcť testovať nielen Combat Evolved, ale tiež novinky v Halo: Reach. Tu chce štúdio testovať funkčnosť systému inteligentnej inštalácie a možnosť skrčeného chodenia. Pôvodne totiž hráč mohol byť buď skrčený alebo v pohybe, nemohol spĺňať obe veci. V prípade Halo: Combat Evolved sa však testeri môžu tešiť na kampaň v singleplayeri aj co-ope, multiplayer, customizáciu a systém progresu. Medzi testovanými vecami tiež bude cross-play medzi Steam a Windows Store verziami hry, nové customizačné menu, peer-to-peer pripojenie a multiplayer na dedikovaných serveroch.

343 Industries v rozsiahlom príspevku povedali, že najbližší update Halo: MCC na Xboxe (a neskôr na PC) prinesie možnosti prístupnosti pre zdravotne znevýhodnených hráčov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár