Halo: Combat Evolved Anniversary práve vychádza na PC

Halo: Combat Evolved Anniversary

Špekulovalo sa o tom a nakoniec je to pravda. Microsoft dnes zčista jasna vydal remaster hry, ktorá to celé začala. Hry, ktorá je synonymom Xboxu a ktorá bola vydaná na PC poprvýkrát v roku 2003. Halo: Combat Evolved Anniversary.

Halo: Combat Evolved Anniversary vám umožní vžiť sa do príbehu úplne prvej hry zo ságy Halo a prežiť tak začiatok príbehu Master Chiefa, označovaného aj ako Johna či Spartana-117. V tomto prvom dieli si hráči pripomenú jedny z najikonickejších levelov celej série, vrátane The Library, a spoznajú mnoho kľúčových postáv zo sveta Halo. Hra bola poriadne remastrovaná v roku 2011, kedy ju Microsoft vydal vo vynovenej grafike pre Xbox 360.

A reč nie je len o obyčajnom navýšení textúr. Nie, hra má úplne nové modely a beží na novom engine s funkciami, ktoré pôvodná hra nemala. Čerešničkou na torte je, že hra teraz beží v natívnom 4K rozlíšení pri 60fps a to ako na Xbox One X, tak na počítačoch. Nechýba ani vychytávka, ktorá bola obsiahnutá už v pôvodnom remastri na Xboxe 360, možnosť zapnúť pôvodnú grafiku hry jediným tlačidlom. Určite si to vyskúšajte, rozdiely vo vizuále sú naozaj ohromujúce. ?

Halo: Combat Evolved Anniversary je dostupné v rámci Xbox Game Pass pre PC, ale aj cez Steam, kde je vlastne už druhou z piatich (šiestich?) hier, ktoré tvoria ságu Halo: The Master Chief Collection. Pripomíname, že koncom minulého roka Microsoft vydal Halo: Reach. Na počítači tiež hra ponúka vychytávky ako je podpora variabilného frameratu, rôznych pomerov strán monitora, podpory ultra-širokých displejov, možnosť nastaviť si kvalitu textúr a tieňov či dokonca možnosť aktivovať „klasické“ audio z pôvodnej hry.

Halo: Combat Evolved Anniversary
Halo: Combat Evolved Anniversary
Developer: 343 Industries, Bungie, Saber Interactive
Price: 9,99 €

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár