Bývalý šéf Xboxu hovorí, že budúci Xbox sa zbaví mechaniky

Xbox 360

Len nedávno sme oslávili prvý rok, čo sa na našom trhu začal predávať Xbox One. Už onedlho sa však dočkáme ďalšej významnej udalosti a to oslavy dvoch rokov od uvedenia súčasnej generácie konzol, ktorú tvorí Xbox One a PlayStation 4. Ako už vieme, obe konzoly majú svoje výhody a nevýhody a napríklad taký Xbox One je skôr multimediálne centrum s elegantným dizajnom, ktorý splýva s nábytkom. Samozrejmosťou je potom Blu-Ray mechanika, ktorá je teraz v oboch konzolách, lenže v budúcnosti by sa z našich konzol mohla vytratiť aj tá. Myslí si to bývalý šéf divízie Xbox Robbie Bach, ktorý v rozhovore pre Geekwire povedal, čo si myslí o ďalšej generácii konzol.

Na to, ako bude vyzerať nástupca Xboxu One, je ešte moc skoro. Každopádne si myslí, že do popredia sa dostane cloud a obchod s digitálnymi hrami, ktoré sa stiahnu na konzolu, prípadne sa na ňu budú streamovať v záujme šetrenia miesta. Xbox by mohol mať ešte bližšie k set-top boxu, pretože už teraz má televízne funkcie, ale tým, že budúci Xbox by už nemal mechaniku, mal by oveľa bližšie k Apple TV a podobným zariadeniam: „Keď to nemá mechaniku, čo to je? Je to len herná konzola alebo v tom je niečo viac? Existuje nejaké vyváženie medzi tým, čo je Apple TV a čo Xbox? Ide o zaujímavé otázky a na ne si budú musieť odpovedať vývojári. Ďalšia generácia konzol bude úplne novou hrou.“ Môžeme čakať aj nejaké to prepojenie s HoloLens, lenže to by musela virtuálna realita podľa Bacha vyzerať inak – teraz každý s virtuálnou realitou na hlave vyzerá ako herec v Star Wars.

Xbox TV

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *