MechAssault môže dostať tretí dych. Microsoft rokuje s Piranha Games

MechWarrior 5 Mercenaries
Po naozaj výdatnom akvizičnom roku sa Microsoft chystá na ďalší a vďaka leakerom ako Klobrille sa dozvedáme v predstihu, na čo si robí Microsoft zálusk.

Jedno zo štúdií, ktoré samo priznalo, že vedie dlhodobé diskusie s Microsoftom, sú Piranha Games založené v roku 2000. Začiatkom tohto mesiaca ohlásili novú mecha-strieľačku MechWarrior 5: Mercenaries a štúdio sa samo vyjadrilo, že by hru rado prinieslo na Xbox aj preto, že podporuje klávesnicu a myš. Samotná hra má však veľmi blízko k minulým a možno aj budúcim plánom Microsoftu.

Microsoft má totiž dlhodobý záujem pokračovať vo vojnovom sci-fi v hlavnej úlohe s gigantickými strojmi. Posledným first-party príkladom bola séria MechAssault, ktorá sa dočkala dvoch častí vydaných exkluzívne na pôvodný Xbox, pričom tá druhá bola výhradne multiplayerová. Takú hru sme uvideli aj v roku 2013, keď čisto multiplayerový Titanfall vyšiel exkluzívne na Xbox. Microsoft si exkluzivitu aj vďaka spackanému launchu neudržal a druhé pokračovanie už vyšlo na PS4 – ba čo viac, marketingové materiály dávali konkurenčnú platformu do popredia. Vízia ale bola jasná: niekto v Microsoft Studios má záujem pokračovať v mechoch.

Kto?

Phil Spencer pred uvedením spätnej kompatibility s pôvodnou Xbox konzolou prezentoval aj, že by rád videl reboot MechAssault značky. A pretože MechAssault a MechWarrior spadajú do toho istého BattleTech univerza, existuje tu pádny dôvod na akvizíciu. Sám šéf štúdia sa vyjadril, že počas tohto roka mali s Microsoftom už 6 stretnutí, ktorých účelom rozhodne nebolo len spomínanie na staré časy. Teda, do istej miery určite hej, keďže Piranha robia presne ten druh hry, o ktorý má Microsoft záujem. A môže vyjsť exkluzívne na Xbox a PC, keďže štúdio doteraz neoznámilo, na aké platformy piata MechWarrior hra vyjde.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár