GameInformer priniesol novinky o Metro: Exodus

Metro: Exodus
GameInformer vo svojom najnovšom čísle priniesol obsliahle preview chystaného Metro: Exodus, ktorý sa vôbec poprvýkrát odohráva inde, než v tuneloch moskovského metra.

Starý známy Arťom opustil tunely a presúva sa na post-apokalyptickú pustatinu na povrchu. Tu bude mať možnosť skúmať väčšie otvorené priestranstvá. Nie sú to tak celkom otvorené svety, no mapy budú niekoľkonásobne väčšie oproti tým, ktoré mali hráči možnosť vidieť v predošlých hrách. Rozlohou dosahujú až dva kilometre štvorcové. Hráčom to prináša viac slobody, ale aj viac hrozieb a rozhodne tu nezostanete bez povšimnutia zmutovaných monštier, aké sme mohli vidieť už v traileri.

Nápomocný bude aj systém craftovania podobný tomu v sérii Fallout, ktorý nahradí zastaralý systém obchodu zo starších hier. Taktiež bude možné kombinovať upgrady zbraní, čiže ak hráča zaujme určitý doplnok nájdenej zbrane, bude ho môcť pripevniť ku svojej obľúbenej. O svoje zbrane však treba dbať. Ak ich nebudete pravidelne čistiť a opravovať, prestanú fungovať. Exodus tiež prinesie novinku v podobe “vypnutia” nepriateľa bez toho, aby ste ho museli nutne zabiť. Toto prospeje hlavne stealthu. A to môže mať svoje výhody – v závislosti od Arťomovho správania sa bude prispôsobovať vzťah nepriateľov voči nemu. Celkovo bude teda hra viac otvorená a viac survivalová.

No o príbeh sa netreba báť! Príbeh bude mať veľkú rolu a bude striktne lineárny. Arťom povedie skupinu známu ako Spartan Rangers, ktorá sa pokúsi nájsť nádej na nový život na ďalekom ruskom východe. Zažijeme v ňom udalosti celého roka 2036, pričom každá lokalita sa odohráva v inom období – výprava začína na jar a potrvá až do krutej jadrovej zimy. A ten vlak, ktorý sme videli v traileri, pri tom bude zohrávať významnú rolu. Dokonca má meno – Aurora. Bude slúžiť ako hub, v ktorom sa dá spravovať výbava a zároveň ním hráči budú cestovať medzi lokalitami. Nutno podotknúť, že po presune do ďalšej lokality sa už nedá vrátiť späť. Konieckoncov, ani jadrová vojna nedala Arťomovi schopnosť cestovať v čase.

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *