Ako pridať ktorúkoľvek hru z Epic Store na Steam

Epic Games Store

Internet a počítačový trh vie byť tento rok poriadne toxickým miestom, za čo môže sčasti Epic Store svojim záujmom predávať exkluzívny obsah a sčasti fanatická časť užívateľov Steamu, nazvime ich Babky Steamokratky.

Babky Steamokratky prakticky vždy, keď niektorý vývojár ohlási prechod na Epic Store, začnú „trolliť“ vývojárov spamovaním ich predošlých hier negatívnymi recenziami. Veľakrát sa pritom stretneme s argumentami, že Epic Store nemá cloud savy (ktoré na Steame nepodporuje každá hra) alebo komunitu (ktorá vás otravuje nezmyselnými invitmi alebo snaží ukradnúť vaše heslá).

S čím sa však málokedy stretneme, je argument, že na rozdiel od Steamu, Epic si pri predaji berie od vývojárov len 12% a hry si na seba zarobia rýchlejšie, keďže sa vývojári nemusia skladať už tak morbídne obéznemu Gabenovi na obedy. A teda že Epic Store v konečnom dôsledku pomáha hernému priemyslu a vývoju nových hier.

Babky Steamokratky

Viete však, že na Steam si môžete pridať ktorúkoľvek hru z Epic Store? A vlastne ktorúkoľvek, ktorá nepochádza z veľkoskladu od Valve? Schválne som použil slovo veľkosklad, keďže Steam postupne minimalizoval kurátorstvo na úroveň, že okrem kvalitných hier tu nájdete tisíce ton odpadu. Poďme sa pozrieť na to, ako to spraviť a aké výhody to prináša:

  • Zapni Steam, aktualizuj ho a reštartuj. Ak si to situácia vyžaduje, aj dva alebo trikrát.
  • Otvor sekciu Knižnica / Library
  • Vľavo dole klikni na tlačidlo (+)
  • Z kontextového menu vyber Add a Non-Steam Game to My Library
  • Nájdi hru na počítači a pridaj ju do knižnice

Takto budeš mať na Steame už teraz dostupné Metro Exodus či Borderlands 3, až vyjde 13.9.2019 na Epic Store. A pokiaľ ide o funkcionalitu, vďaka integrácii Steam Overlay (beží cez taskmgr) sa budeš môcť pri hraní zhovárať so svojimi kamarátmi či fotiť screenshoty alebo zapnúť browser. Nevýhodou je absencia cloud savov, achievementov či aktualizácií, ktoré aj naďalej bežia cez Epic Store.

No vidíš, nebolelo to. 😉

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *