Prieskum: Xbox mal najzaujímavejšiu konferenciu na E3!

E3 Conference

Keď máte čím prekvapiť, a obzvlášť ak dokážete prekvapiť novým hardvérom, máte vyhraté. Podľa nového prieskumu spoločnosti Brandwatch Microsoft prakticky „vyhral“ na sociálnych sieťach, kde boli práve novinky okolo Xboxu behom minulého týždňa tým najdiskutovanejším obsahom. Bodaj by nie, veď Microsoft predstavil dve nové konzoly, niekoľko očakávaných noviniek a dokonca uviedol program Xbox Play Anywhere. Práve tieto novinky zaručili, že behom minulého týždňa bol „Xbox“ témou číslo 1, aj keď je 9GAG zaspamovaný (zúfalými?) obrázkami o PS4. Podľa 9GAG-u to vyzerá, že práve Sony bolo top, lenže v konečnom dôsledku bolo všade druhoradé.

Ak ide o Microsoft, tak ten sa dočkal zhruba o 1/3 vyššieho dosahu, než Sony, ktoré bolo dokonca menej populárne, než Ubisoft. Takže tu sa PS4 a novinky okolo nej umiestnili na treťom mieste. Ak prerozdelíme popularitu medzi všetkých účastníkov E3, tak Microsoft topoval s 29% dosahom, kým Sony ovládlo 19%. Ubisoft mal síce väčší dosah, ale v konečnom dôsledku sa o ňom kecalo menej než o Sony. Najmenej ľudí zaujala PC Gaming Show.

E3 2016 Microsoft Most Popular Conference

Pokiaľ ale ide o popularitu predstavených hier, tak na prvom mieste nenájdeme ani Sony ani Microsoft. Najhorúcejšou hrou E3 bola podľa všetkého nová Zelda, ktorá strčila do vrecka Battlefield 1 a predbehla ho takmer o dvojnásobok. Takže, víťazom tu je The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tá prináša veľa noviniek a veľa čerstvého vzduchu do kráľovstva Hyrule, ktoré teraz ponúka open-world a skutočnú HD grafiku, najmä kvôli Nintendu NX. To síce ešte predstavené nebolo, ale stane sa tak počas nasledujúcich mesiacov. Nová Zelda je totiž jeho launch titulom, ale vychádza aj pre Wii U.

E3 Most Talked Games

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *