Sony pripravuje elitný gamepad po vzore Xbox Elite Controlleru

Xbox One Elite Controller

Aj konkurencia vidí výhody Xboxu a jej najnovší patent naznačuje, že Sony plánuje spolu s PS4 Neo predstaviť aj svoj vlastný elitný ovládač pre PS4. Ten sa inšpiruje Xbox Elite controllerom prakticky vo všetkom a vyzerá to, že okrem nových páčok sa plejkári dočkajú aj možnosti upraviť ovládacie prvky podľa toho, ako im to najviac vyhovuje. Navyše sa tento controller dočká zmeny polohy niektorých tlačidiel, čo sa pri Elite controlleri nestalo.

Najvýraznejším rozdielom z pohľadu zhora je zväčšenie touchpadu a presunutie tlačidiel Start a Share pod D-Pad a štvoricu tradičných tlačidiel. Po vzore Xbox Elite controlleru nájdeme na madlách nové páčky, ktoré môžu prísť dakomu jednoduchšie na ovládanie. Najzaujímavejším rozdielom v porovnaní s Elite controllerom je však možnosť presunúť presunúť celé časti ovládaču na iné strany, takže si z neho pokojne viete vytvoriť Soňácku kópiu Xbox Controlleru, ak ste prešli z X360 na PS4.

Dualshock Elite Controller

Dualshock Elite Controller

Dualshock Elite Controller

via Sector

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *