Odchádza Toyota z herného priemyslu?

Furious 7 Toyota

Zdá sa, že jedna z automobilových stálíc opúšťa herný priemysel. Microsoft už dávnejšie potvrdil, že klasické vozy Toyota sa neobjavia vo Forze Motorsport 7 a vyzerá to, že nebudú ani v novom Need for Speed.

Ako NFS, tak Forza boli dlho akýmsi digitálnym domovom pre autá od Toyoty. Ako inak, dôvodom ich popularity bol tuning a mnohí sa pri ňom inšpirovali popkultúrou. Toľko Supier a AE86-iek, čo hráči upravili, by sme mohli počítať donekonečna. Zdá sa ale, že klasickým cestným vozom Toyoty v hrách odzvonilo.

Forza Horizon 3 Initial D

Že sa klasické tuningové legendy vo Forze Motorsport 7 neobjavia, potvrdili aj Turn 10 a z oznámenia neboli nadšení. „Bohužiaľ nie vždy sa záujmy fanúšikov zhodujú so záujmami našich partnerov. V konečnom dôsledku to znamená, že produkčné vozy Toyota nebudú vo Forze 7. Táto správa nás sklamala rovnako ako vás a aj keď dúfame, že sa produkčné modely Toyoty raz vrátia do Forzy, musíme upozorniť, že v hre bude menšie množtsvo závodných špeciálov. Viac o nich v budúcej epizóde Forza Garage.“

Forza Horizon 2 Toyota

Za zmienku však stojí, že o vozidlách Toyoty je podozrivo ticho aj pri Need for Speed: Payback. Táto séria obsahovala modely od Toyoty vždy a pri tom, ako sa najnovší diel bude sústrediť na tuning, by sme mohli so značkou rátať. Lenže, v traileroch ani v iných materiáloch sa doteraz neobjavil žiaden náznak japonskej automobilky. EA navyše o zozname áut mlčí a tak je osud tejto značky v NFS nejasný.

Forza Motorsport 6 Toyota Supra RZ

via NeedforSpeed.sk; GTPlanet.de

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *