EA vypína servery pre staršie Need for Speed hry

Need for Speed Carbon

Získať achievementy v starších hrách zo série Need for Speed bude o niečo zložitejšie. A pri niektorých ostáva posledná možnosť na to ich získať.

Electronic Arts totiž cez Reddit oznámili, že s okamžitou platnosťou prestávajú predávať viaceré staršie časti série NFS. Jedná sa celkom o päť hier, z čoho niektorým už skôr nefungovali servery, ale zdá sa, že problém bol skôr v nedostatku hráčov, než v nedostupnosti služieb. Okrem toho, že hry už boli stiahnuté zo Storu, tak došlo aj k odstráneniu DLC z ponuky obchodov, vďaka čomu, ak ste si ich nekúpili doteraz, už ďalšiu možnosť mať nebudete.

  • Carbon
  • Undercover
  • SHIFT
  • SHIFT 2 Unleashed
  • The Run

EA zároveň oznámila, že 31. augusta/srpna 2021 definitívne vypne servery pre tieto hry, takže už nebude možné odomykať ani online achievementy v nich. Najmä taký NFS Carbon alebo Undercover majú obrovské množstvo achievementov, ktoré sa týkajú výhradne online hry. Pokiaľ ide o to, ani jedna z hore uvedených hier nie je spätne kompatibilná s Xbox One a Xbox Series X|S, hrať ich tak možno jedine na Xbox 360.

Komunitný manažér série NFS, Max Myrus zároveň jedným dychom v sekcii komentárov dodal, že nevie, aká budúcnosť čaká platenú hru Need for Speed (2015) od štúdia Ghost Games. Hra totiž aj pri solo hraní vyžaduje pripojenie k serverom EA, za čo si hra vyslúžila kritiku. Tú zúžitkovali vývojári pri ďalšom dieli (Payback), ktorý sa už dá hrať aj offline. Problém je však v tom, že štúdio Ghost Games už neexistuje a štúdio Criterion, ktorému sa po dokončení NFS Heat (Recenzia tu) vrátila štafeta, vraj nemá poriadne čas sa ani venovať novému NFS na rok 2022. Dnes má totiž štúdio plné ruky práce s novým Battlefieldom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *