Séria WD_Black sa rozširuje o tri nové SSD pre Xbox

WD_Black D30 Game Drive for Xbox NVMe SSD

Séria herných diskov WD_Black od Western Digital sa rozširuje o trojicu nových SSD diskov, ktoré sú kompatibilné ako s Xbox One, tak s Xbox Series X|S.

Podobne ako doteraz, externé disky WD_Black D30 Game Drive vychádzajú znovu v dvoch verziách – jednej určenej pre všetky platformy, a druhej určenej pre Xbox. Tá je oficiálne licencovaná, má na sebe už tradične vytlačené logo „XBOX“, a súčasťou je aj členstvo Xbox Game Pass Ultimate na 1 mesiac. Xboxová verzia si zachováva už známu kombináciu bieleho plastu a čierneho plechu, ktorý zároveň slúži ako pasívne chladenie.

Súčasťou je aj stojanček pre položenie disku na výšku, a zaujímavosťou tejto verzie je aj zelená LED dióda reprezentujúca aktivitu zariadenia. Tento disk bude k dispozícii vo verziách 500GB, 1TB a 2TB, pričom ceny začínajú na 168€. Rozhodne však stojí za zmienku, že hoci sa jedná o NVMe SSD, rýchlosti zďaleka nedosahujú tie, na ktorých operuje vstavaný disk v konzolách Xbox Series X|S alebo oficiálna Storage Expansion Card. Na rozdiel od nich dosahuje rýchlosť len 900MB/s, čo znamená, že disk zrýchli načítavanie hier na Xbox One, alebo spätne kompatibilných hier na Xbox Series X|S.

Pokiaľ ide o hry priamo určené pre Xbox Series X|S, tie si hráči môžu na SSD archivovať pre prípad, že by mali na konzole nedostatok miesta a zároveň sú obmedzovaní rýchlosťou svojho internetu. Pri starších hrách z Xbox One, Xbox 360 alebo pôvodnej Xbox konzoly, ktoré sú hrateľné na najnovších Xboxoch, však možno toto úložisko použiť aj na hranie. Podľa WD by mohol disk vo svojej najvyššej konfigurácii poňať až 50 hier pri priemernej veľkosti 36GB.

Disky budú dostupné v priebehu leta 2021.

WD_Black D30 Game Drive for Xbox SSD

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *