Xbox One X za 35 dolárov: Microsoft prekopáva spôsob, ako získať konzolu a predplatné služby

Xbox E3 2018
Už skôr v tomto roku sa objavila špekulácia, že sa Microsoft zahráva s predplatným modelom, ktorý by nielen zjednotil služby Xbox Game Pass a Xbox Live Gold, ale dokonca by k nim pridal aj samotnú konzolu. Znie to nereálne, ale má to tak byť.

Server WindowsCentral totiž od svojich zdrojov získal dodatočné informácie k mesačnej predplatnej službe Xbox All Access. Išlo by o najlacnejší spôsob, ako získať konzolu a to hneď aj so zlatým členstvom, ktoré je nevyhnutné pre hranie multiplayeru. Práve preto by mohlo ísť o mimoriadne lákavú ponuku pre budúcich zákazníkov a spôsob, ako mať navrch v budúcej generácii konzol. Vlastne sa jedná o podobný model, ako keď si u káblového operátora predplatíte balík služieb a dostanete k tomu set-top box a router. Ibaže tu získate hernú konzolu.

Služby by mala byť spočiatku dostupná len pre USA, ale časom by sa možno mohla rozšíriť do ďalších regiónov. Zákazníci by v prípade, že by si zvolili balík Xbox One S + Xbox Live Gold + Xbox Game Pass, platili približne 22 dolárov mesačne. Ak by si ale potrpeli na výkone, balíček s Xbox One X by vyšiel na 35 dolárov. Zákazníci by sa zároveň zaviazali, podobne ako u operátora, na dva roky, po ktorých by si mohli Xbox navždy nechať. Predplatné je navyše nastavené tak, aby hráči z dlhodobého hľadiska ušetrili.

Kým pri One S to vychádza na zhruba 528 dolárov, individuálne by ich konzola, dva roky Goldu a dva roky Game Passu vyšli na 560 dolárov. Pri One X členstve by to bolo o niečo menej. Tam je rozdiel 20 dolárov v prospech predplatného: 840 versus 860 dolárov. Očakáva sa, že služba bude spočiatku dostupná len cez Microsoft Store, ale neskôr môže vstúpiť aj do ďalších predajných sietí, ako napríklad do Walmartu a BestBuy. K ohláseniu služby by malo dôjsť ešte tento mesiac a aj spustenie sa očakáva ešte tento rok.

Xbox One X a Xbox One S

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tohle vypadá zajímavě. Až se bude blížit nástupce XOXu, tak pouvažuji…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *