Ďalšia hra od Remedy bude v štýle Alan Wake

Alan Wake

Aj vy ste sa tešili, že Remedy začne po vydaní Quantum Break pracovať na Alanovi Wakeovi? Nuž, možno ste/sme sa tešili predčasne, pretože ako hovorí art director Saku Lahtinen, štúdio chce, aby sa jeho ďalšia hra niesla v podobnom štýle ako Alan Wake a Quantum Break. To znamená, že by sme mali očakávať podobný mix live-action drámy a rozprávania ako v týchto dvoch hrách. Výsledok? Ďalší skvelý príbeh, ktorý bude fungovať zrejme na epizodickom princípe a skôr bude pripomínať mysteriózny seriál, než klasickú videohru.

„Vždy sme chceli mať dokonalý spôsob vyprávania deja v hrách. Hry sú pre zábavu, ale je to tiež médium, ktoré je neskutočne silné a schopné zdeliť skvelé príbehy a pútavé zážitky. Alan Wake nás naučil inšpirovať sa televíznymi seriálmi. Quantum Break stavia na tomto základe a po stránke postáv a tvárí sme spravili veľa vylepšení, aby ich príbeh pôsobil ešte lepšie. Naučili sme sa pracovať s medzinárodnými hviezdami, prepojením rôznych príbehov a live-action prvkom. Nielen, že vieme v hrách použiť to, čo je dobré v seriáloch, ale zároveň sa nám tak darí robiť na niečom, čo môžeme nazvať skvelou akčnou hrou. Tipujem, že naša ďalšia hra sa bude ďalej uberať týmto smerom a bude zdokonaľovať to, čo sme sa naučili doposiaľ, než aby sme sa snažili vstúpiť do úplne iného prostredia,“ povedal Lahtinen v rozhovore pre XboxAchievements.org.

 

Nie sme proti! Ale aj tak dúfame, že to bude Alan Wake 2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *