Prečo je Xbox Live Gold lepší než PlayStation Plus

Xbox Live Gold vs PlayStation Network

Xbox a PlayStation – dve platformy s dvomi online službami. V minulej generácii čelili xboxeri posmeškom kvôli platenému multiplayeru a my sme pre zmenu závideli plejkárom za to, že dostávajú každý mesiac nové hry. S novou generáciou konzol sa však situácia celkom zmenila.

S novou generáciou sa platformy dorovnali vo svojich nedostatkoch a zatiaľ čo Xbox začal dostávať každý mesiac nové hry, tak PlayStation dostal platený multiplayer. A že to nebola pre fanúšikov PS4 radostná správa, asi netreba pripomínať. Lenže to, že majú obe konzoly spoplatnené MP, nie je všetko. Xbox Live Gold aj PlayStation Plus ponúkajú každá svoje výhody a nevýhody, ale úprimne, Xbox Live má v tejto generácii navrch. A to vám dosvedčia aj vaši kamaráti, ktorí sa vydali cestou PS4.

Xbox Live Gold

Zlaté členstvo Xbox Live má obrovský náskok v ponuke hier, ktoré hráči dostávajú zadarmo. Minulý mesiac sme dostali Killer Instinct a Rayman Origins. Rok 2016 sme zakončili Outlastom a v priebehu roka sme ešte dostali veci ako WWE 2K16, The Crew, Sunset Overdrive a zo spätnej kompatibility aj také veci ako Burnout Paradise, Rainbow Six Vegas 2 či Deus Ex: Human Revolution. Jednoducho, ponuka Games with Gold je plná hier, ktoré stoja (alebo stáli) desiatky eur v čase, kedy sa začali predávať. Znamená to ušetrené peniaze, hromadu ušetrených peňazí.

Games with Gold June 2016

PlayStation Plus ponúkal takúto výsadu naposledy na PS3. Doba sa poriadne zmenila a až na pár výnimiek vám ktokoľvek z PS4 komunity povie, že nedostávajú nič, než debilné skákačky. Približne tak reaguje viacero ľudí z môjho okolia vždy, keď Microsoft oznámi rozdávačku na ďalší mesiac. Nečudo, že popularita služby klesla v USA až o 70% s tým, že mnohí si už predplatné zrušili. Na predošlej generácii konzol bola jednoducho motivácia kúpiť si toto VIP členstvo a užívať si jeho výhody, no dnes motivácia chýba. Vlastne jediným hnacím faktorom je asi len ten multiplayer.

PlayStation Plus Year One

Ďalšou takou nevýhodou PlayStation Plus je zvyšovanie cien. Zatiaľ čo Xbox Live si drží fixnú cenu už niekoľko rokov, PlayStation Plus sa dočkalo oficiálneho nárastu cien v USA a je možné, že časom tento trend postihne aj ďalšie regióny. V USA sa cena zvýšila o 10 dolárov krátko pred uvedením PS4 Pro, pričom podľa Sony to je kvôli „prispôsobeniu sa tamojšiemu trhu“. Ale v konečnom dôsledku zvýšenie cien neprinieslo žiadne výhody. Dočkali sa hráči lepších hier zadarmo? Nie. Zmenila sa nejak stabilita serverov PlayStation Network? Nie.

Takou výhodou PlayStation Plus je však možnosť hrať hry cez Share Play. To je funkcia, ktorá umožňuje vlastne streamovať obraz cudzej PS4-ky do vašej a hrať tak ich hry. Funguje to celkom zaujímavo, ale stále to má svoje neduhy. V prvom rade je to kvalita pripojenia. No aj keď máte dobré pripojenie, z času na čas sa môže obraz lagnúť a miesto hry vidíte na obrazovke veľký zhluk štvorčekov. Obzvlášť veľký problém pri hraní multiplayerových vecí ako je Battlefield 1. Ale inak to vyzerá zaujímavo a dúfam, že niečo také raz prinesie aj Xbox One. Možno pri Scorpiu?

PlayStation Network

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 25. augusta 2018

    […] ODPORÚČAME: Prečo je Xbox Live Gold lepší než PlayStation Plus […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *