PlayStation 5 vraj bude stáť 500€ a ponúkne prémiové Plus členstvo

PlayStation

Špekulácií zo sveta next-gen konzol bude už len pribúdať a tá najnovšia sa sústredí na PlayStation 5.

Pochádza z pera niekoho, kto o sebe tvrdí, že patrí k menšiemu európskemu third-party štúdiu, ktoré vypomáha známej spoločnosti pri vývoji AAA hry, ktorá má vyjsť po boku PS5 v roku 2020. Dodáva pritom, že jeho správa je na 99% pravdivá, ale hocičo sa môže zmeniť. Samozrejme, ani jeho uisťovanie nemusí byť pravdivé, preto je treba rumor brať s ľahkou váhou.

Správa vraví, že nejaké menšie ohlásenie konzoly by sa mohlo konať v čase okolo E3, ale nie priamo na konferencii, keďže Sony potvrdilo neúčasť. V závislosti od toho, kedy by sa podarilo dokončiť práce na konzoli, tá by mohla vyjsť buď v marci/březnu 2020 alebo v novembri/listopadu toho istého roka. Hovorí sa tiež o spätnej kompatibilite s PS4 a to ako pri digitálnych verziách, tak pri diskových. Zároveň sa spomína, že Sony predstaví svoje druhé predplatné: PlayStation Plus Premium. Tento ponúkne prístup k Beta Early Access programom alebo možnosti vytvoriť privátne servery v hrách.

PlayStation Plus

Ďalej sa hovorí, že konzola ponúkne kombo 24GB GDDR6 pamäte, plus 4GB DDR4 RAM pre operačný systém. Vývojárske kity pritom disponujú 32GB pamäťami. Devkit tiež má 2TB NAND Flash a 7nm Ryzen procesor s 8 jadrami a 16 threadmi, frekvencia finálneho železa nie je známa. Zároveň sa spomína čip AMD Navi s podporou niečoho ako raytracingu, ale Sony chce využiť výkon primárne na 4K a VR. Súčasne by konzola mala podporovať upscaling na 8K.

Hry

Leaker vraví, že Sony má prichystaných niekoľko hier. Mimo iného The Last of Us: Part 2 Remastered a Ghost of Tsushima Remastered. Doplniť by to malo Gran Turismo 7 so zameraním na VR, ako aj PUBG v „remastrovanej“ verzii s podporou 4K a free-2-play, avšak bude dostupné exkluzívne len pre členov nového PlayStation+ Premium. Ako sa teda zdá, Sony nadviaže na terajšiu tradíciu a pri launchi bude remastrovať vo veľkom. Ďalej by sme sa mali dočkať ohlásenia Horizon Zero Dawn 2 s vydaním v roku 2021. Tiež by mali byť predstavené ďalšie 2-3 AAA hry a zopár PS VR titulov.

Čo však znie veľmi diskutabilne, je, že Sony chce mesačnú exkluzivitu na GTA 6. To by vraj malo ponúknuť dve veľké mestá inšpirované NYC (Liberty City) a Miami (Vice City) a vyjsť by malo ešte na vianoce 2020, ale tomu sa nám nechce veriť. Už len preto, že sa sám Rockstar vyjadril, že v súčasnosti nemá dôvod vydávať nové GTA.

Medzi third-party ohláseniami by sme mali čakať Assassin’s Creed, Harry Potter hru a (opäť) Battlefield: Bad Company 3.

PlayStation VR 2

Virtuálna realita by sa mala dočkať nového modelu, ktorý zrejme ponúkne 2560×1440 displej, 120Hz obnovovaciu frekvenciu, 220° zorné pole a sledovanie očí. Headset bude mať opäť vstavané slúchadlá, presne ako aktualizovaný 1. gen. model, pribudne však vstavaná batéria so 4-5 hodinovou výdržou na jedno nabitie. VR2 bude totiž oproti predošlej generácii bezdrôtové a nebude mať ani externú výpočtovú jednotku, akú mal terajší model. Zároveň by sa mal nový PlayStation 5 viac zameriavať na VR hry. Ktovie ale, ako sa to celé vyvinie – konieckoncov, aj Xbox sa chcel túto generáciu viac sústrediť na Kinect.

PlayStation VR

Dualshock 5

Správa nespomína nič o (nevyužitom) trackpade z DualShock 4, ale dodáva sa, že by mal mať nejakú menšiu vstavanú kameru kvôli VR. Analógové páčky inšpirované Valve by sa mali dočkať vyššej precíznosti najmä v FPS hrách.

Cena a dostupnosť

Zároveň sa hovorí, že headset by mal stáť zhruba 250 dolárov a konzola by mala stáť 500 dolárov, teda o 100 viac, než PS4 Pro. Zároveň by to teda znamenalo 249€ za PlayStation VR 2 a 499€ za PlayStation 5. Konzola sa má predávať so 100$ stratou pri launchi.

PlayStation 4

via pastebin

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *