Microsoft: Neplánujeme vydať ďalšie exkluzivity pre PS4 ani Switch

The Outer Worlds

Vyzeralo to, že Microsoft vstupuje do multiplatformovej budúcnosti, kedy hlavným selling pointom Xboxu ako konzoly bude predovšetkým Game Pass Ultimate. To, že spoločnosť oznámila Ori and the Blind Forest na Switch, to len podporovalo.

Spoločnosť okrem toho plánuje v rámci starých dohôd vydať aj niekoľko ďalších hier pre PS4 a Switch, menovite The Outer Worlds, Wasteland 3 a Psychonauts 2. K tomu chystá vydať na tieto platformy Minecraft Dungeons. V posledných mesiacoch navyše vydal na Nintendo Switch hry Hellblade: Senua’s Sacrifice a Cuphead. Tiež priniesol postavičky Banjo-Kazooie do Super Smash Bros. Ultimate.

Microsoft však potvrdil, že neplánuje sprístupniť ďalšie exkluzivity na ostatných platformách. Znamená to teda, že Xbox Game Studios sa už začnú naplno venovať vývoju hier pre PC a Xbox. Tie však budú hrateľné aj na iných zariadeniach vďaka streamovvacej službe Project xCloud. Tá bude už tento rok dostupná pre mobily.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    no moc tomu neverím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *