Takto vyzerá streamovanie hier z Xbox One do PC

Xbox One Windows 10 streaming

Microsoft ešte pred pár mesiacmi oznámil, že vďaka Windows 10 bude možné streamovať Xbox One hry do počítača, vďaka čomu ich budete môcť hrať aj vtedy, keď bude 50-palcová vo vašej obývačke obsadená a bude na nej bežať intelektuálny seriál slovenskej produkcie. V takom prípade vám umožní Microsoft presunúť si hry na svoj počítač a umožní vám ich hrať s pomocou Xboxového gamepadu a je teda možné, že bude treba byť v dosahu konzoly. Na druhú stranu, Windows 10 obsahuje natívne drivery pre ovládač a tak je pravdepodobnejšie, že si ho jednoducho pripojíte k počítaču cez USB port, čím navyše ušetríte batérie v ovládači.

Nová funkcia je podporovaná prakticky na takmer všetkých zariadeniach so systémom Windows 10 a teda na stolných počítačoch, notebookoch a tabletoch. Podpora mobilov sa zatiaľ neplánuje, na druhú stranu to príliš nevadí, keďže zrejme nikto neplánuje hrať Titanfall na 5-palcovej Lumii. Podmienkou je, aby ste na niektorom z podporovaných zariadení zapli Xbox App, prepojili dve zariadenia a zabezpečili, že budete na rovnakej WiFi sieti. Podľa prvých redaktorov funguje všetko bez sebamenších problémov a lagov, len je treba mať kvalitné internetové pripojenie.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *