Sony kupuje Insomniac Games, tvorcov Sunset Overdrive

Sunset Overdrive

Nie len Microsoft, ale aj Sony odkupuje štúdiá, ktoré preň budú v budúcnosti vyvíjať nové hry. Presnejšie došlo k odkúpeniu Insomniac Games.

Štúdio je známe predovšetkým vďaka hrám, ktoré vyvinulo ako exkluzivity pre PlayStation. Medzi nimi sme mohli nájsť v minulosti napríklad série Resistance, Ratchet & Clank alebo Spyro. K veľkému prekvapeniu mnohých štúdio v roku 2014 prekvapilo a prinieslo svoju jedinú hru pre Xbox – Sunset Overdrive.

Akvizícia môže teoreticky znamenať, že hra vyjde aj na PS4 alebo sa tak stane s novými dielmi. Faktom je totiž, že Microsoft si síce kúpil exkluzívne práva na hru, ale značka je naďalej vlastníctvom štúdia Insomniac Games a Microsoft na ňu nemá dosah. Na druhú stranu, Sony vyhlásilo, že v budúcnosti nemusí vyvíjať nutne PS4 exkluzivity a môže vyvinúť aj nejaké multiplatformovky.

Sony tak chce v určitých prípadoch pristupovať k hrám svojich štúdií podobne ako MS, ktorý neporušil staré dohody a hry The Outer Worlds, Psychonauts 2 a Wasteland 3 sa dočkajú vydania aj na PS4. To by mohlo potenciálne znamenať multiplatformovú budúcnosť pre Sunset Overdrive 2.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár