Mixer Direct Purchase umožní nakupovať hry a DLC počas streamovania

MIcrosoft Mixer
Microsoft oznámil ďalšiu významnú novinku týkajúcu sa nakupovania hier na Xbox One a Windows 10. Novinka to síce nie je až taká veľká ako dostupnosť exkluzivít v deň vydania v Game Passe, ale posilní nakupovanie obsahu v Store.

Novinka nesie názov Mixer Direct Purchase a ako už názov napovedá, pôjde o nakupovanie herného obsahu cez Mixer. Už v čase spustenia to bude zahŕňať vyše 5 000 hier a DLC dostupných v Xbox Store. Povedzme, že niekoho zaujme livestream z hry Zaklínač 3: Divoký Hon, a bude si ju chcieť zahrať. Kým doteraz bolo treba, aby hráč manuálne opustil Mixer a presunul sa do Store (ktorý, povedzme si úprimne, nie je najrýchlejší), tam hru našiel a následne ju kúpil, tak teraz sa už bude dať vytúžená hra kúpiť priamo v Mixeri. Preskočí sa tak niekoľko zdĺhavých krokov a hráč bude môcť naďalej sledovať stream.

Na suchu nezostanú ani streameri. Ako už Microsoft odhalil, streameri dostanú z každého predaja províziu, čím si prídu na menšie peňažné obohatenie. Doplniť ho ešte môže možnosť priameho prispievania (Donate), kedy diváci budú môcť prispieť peniazmi na živobytie svojho obľúbeného streamera aj inak, než cez Patreon alebo PayPal, ako je dnes zvykom. Na viac detailov si však ešte počkáme.

via GamesIndustry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *