Washingtonský senátor pripravil Zákon o regulácii loot boxov

Keď EA spravila so Star Wars to, čo spravila, ani len v najhoršej nočnej more netušila, aký to bude mať dopad. Čoskoro sa totiž do kauzy vložili úrady po celom svete, bežné spravodajské médiá ako BBC či CNN a niekoľkí zákonodarcovia.

Zaujímavým príspevkom okorenil debatu senátor za Hawaii, ktorý prehlásil, že EA si na deti pripravila tématické Star Wars online kasíno. Nasleduje však ďalšia, tvrdšia rana. Senátor Kevin Ranker za štát Washington totiž predstavil nový Zákon o regulácii loot boxov v hrách. Zákon má v prvom rade za cieľ určiť, do akej miery sú loot boxy v hrách prijateľné a kedy už dochádza k predátorským praktikám, ktoré sú v mnohých prípadoch mierené na deti a maloletých. V prípade, že by k prijatiu zákona došlo, bude to mať dopad aj na ESRB a hodnotenie hier.

V súčasnosti totiž ESRB hodnotí gambling ako súčasť AO+ hier, teda že hru si smie zakúpiť jedine človek starší ako 21 rokov. Mnohé hry, ktoré majú tento rating, dokonca ani nie sú v kamenných predajniach v USA predávané, čo by v prípade schválenia zákona a nečinnosti zo strany ESRB znamenalo, že by hry ako Destiny 2 alebo Overwatch boli stiahnuté z predaja.

To samozrejme vydavatelia nechcú a preto sa budú v prípade schválenia musieť podriadiť zákonu. Existuje však možnosť, že by ESRB spravila zmenu vo svojom systéme hodnotenia. Nebolo by to prvýkrát – v roku 2005 ESRB priniesla hodnotenie Everyone 10+, pod ktoré spadajú hry s jemnými urážkami alebo kresleným násilím. Je to zároveň jediný nový rating, ktorý pribudol od roku 1994.

Ghost Recon Loot Crate

via Rolling Stone

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *