Privítajte mikrotransakcie v Anthem!

Electronic Arts už čoskoro vydajú hru, z ktorej je už vďaka VIP demu jasné, že nešlo tak o produkt kreatívcov BioWaru, ako kravaťákov z EA. Konieckoncov, vydavateľ omylom ukázal systém mikrotransakcií.

Z nich je jasné, že hra sa inšpiruje trendami, ktoré nastolili v poslednej dobe Activision a Epic Games s hrami ako Destiny a Fortnite. Teda, že platíte za kozmetické itemy nekresťanské sumy. V prípade Anthem by sa mali dať všetky itemy zakúpiť pomocou in-game meny Coin, čo by mohlo uľahčiť situáciu pre hráčov. Lenže potom je tu prémiová mena Shards, zakúpiteľná len s pomocou kreditky. A tu narážame na problém. Kurz bol stanovený na $1 = 100 Shards. A aby ste získali epický armor pre svojho Guardiana(?!), musíte zaplatiť 40 000 C alebo 2 000 Shards (20 dolárov). Nový vizuálny motív na postavu vás pre zmenu vyjde 800 Shards, teda $8.

Na Reddite sa samozrejme rozbehla vášnivá diskusia o tom, či je konanie EA správne, zvlášť keď sa bavíme o mikrotransakciách do AAA hry, ktorá sama o sebe stojí 69,99€ alebo 89,99€ v Legion of Dawn edícii. BioWare sa preto začalo obhajovať slovami, že sa nejedná o finálnu verziu hry a teda ani o finálne ceny doplnkov. Na druhú stranu, ešte sme nezabudli na fiasko s mikrotransakciami okolo Star Wars: Battlefront 2…

via Indian

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martinedo píše:

    Az nato, ze ziaden kurz este nebol stanoveny. Tieto ceny su iba z testovacej verzie a nie su realnou podobou finalnej verzie.. tak ci onak.. ved je to uplne fuk pokial su to kozmeticke veci a daju sa taktiez kupit za in-game currency.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *