Sony údajne chystá prenosný PlayStation 5

PlayStation Vita

Špekulácie o novej generácii konzol začínajú byť chaotické.

Zatiaľ čo Nintendo neplánuje uviesť na trh vylepšený Switch, Microsoft zbrojí do novej generácie hneď dvomi konzolami, streamovacou službou a hromadou exkluzivít. A potom je tu Sony, ktoré údajne okrem novej PS5 chystá prenosnú verziu.

Táto verzia má byť podľa leakera orientovaná predovšetkým na domáci japonský trh, kde handheldom kraľuje Nintendo so svojimi Switch a 3DS konzolami. Keďže sú však handheldy v Japonsku populárny spôsob, ako hrať hry, Sony nechce do novej generácie prísť s handicapom a preto sa jeho R&D divízia venuje vývoju prenosného zariadenia.

Handheld by mal podľa leakera ponúkať spätnú kompatibilitu s hrami z predošlých konzol vrátane PS Vita. Kým podpora hier z Vity a PS1 by bola ľahko dosiahnuteľná, v prípade spätnej kompatibility s PS3 a PS4 by sa využívala streamovacia služba PlayStation Now, aktuálne dostupná pre PS4, počítače a Smart TV.

Sony by podľa leakera mohlo prísť s prvým oznámením prenosnej PS5 už v marci, teda približne v čase, kedy sa očakáva prvotné ohlásenie nového Xboxu na GDC.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *