RECENZIA Snowboarding: The Next Phase

Napriek sľubom Ubisoft napokon nepriniesol svoje zimné športy na Switch. Platí však, že nádej umiera posledná a zatiaľ čo Steep je minulosťou, štafetu po ňom do úspešného konca prevzal priamo Red Bull so svojou novou hrou Snowboarding: The Next Phase.

Red Bull vedel, do čoho ide. Konieckoncov, práve pod jeho krídlami vznikli rovnomenné športovo-dokumentárne filmy, ktoré sú, ako inak, o šantení na zasnežených horách. A hra od tvorcov SSX nie je výnimkou. Oproti Steepu je však značne jednoduchšia a miesto niekoľkohodinového objavovania Álp na vás čakajú desiatky levelov v rôznych pohoriach sveta, kde plníš vopred určené úlohy.

Čo sa úloh týka, viacmenej sa jedná o veci ako urob backflip, urob 720° pred kamerou alebo pozbieraj čo najviac geocache žetónov. Sú to teda úlohy, ktoré viete spraviť bez väčšej námahy. Samotné levely nie sú nejak špeciálne dlhé, každý prejdete do 2 minút. Platí, že čím viac medailí odomkneš, tým skôr sa dopracuješ k ďalším levelom a regiónom v Amerike, Ázii aj Európe. Každý región ponúka tri “obtiažnosti”.

Ak si už prešiel všetko na bronz, odomknú sa ti strieborné úlohy a keď si všade získal striebro, neostáva ti nič iné, než len si ísť po zlato. Cestu na vrchol ti však môže značne skomplikovať fakt, že hra berie úlohy doslovne. Ak totiž hra napíše, že máš spraviť 360° front-flip a ty spravíš 540°, hra ti ho jednoducho nepozná. Zvláštne.

Hra ťa odmení pamätnou fotkou za každý „Camera Jump“.

Levely sú však napriek tomuto nedostatku zábavné a ich prechádzaním odomykáš loot so skill-boostom. Teda neviem, či sa to dá nazvať lootom, keďže hra nemá žiadne mikrotransakcie a všetko, čo sa v nej dá odomknúť, je transparentné ako Evian. Odomykať sa tu dajú nové bundy, skiny snežných skútrov, odhŕňačov a snowboardu. To všetko prináša určitý Boost, ktorý sa odrazí na výslednom skóre. Čo je fajn, pretože v mnohých leveloch je úlohou dosiahnuť určitý počet bodov alebo ho prekonať.

Šaty robia skóre

Hra okrem kariéry ponúka aj split-screen multiplayer pre dvoch hráčov, ktorí môžu porovnávať svoje zdatnosti na jednej obrazovke. Každý hráč však akoby existoval vo svojom svete – šanca, že by ste do seba náhodou narazili a skomplikovali tak súperovi (aj sebe) získavanie bodov, je nulová. Ďalším doplnkom je arkádový mód, v ktorom dostanete tri tikety, tri úlohy a náhodnú trať. Plnením úloh si tieto tikety udržujete. Ak ale náhodou trať prejdete bez splnenia niektorého z cieľov, stratíte jeden tiket. Postup sa stackuje, takže keď ste spravili v predošlom kole povedzme 50% flipov, ostatných 50% môžete splniť pri ďalšom pokuse a k tomu ešte dorobiť inú úlohu.

Resumé

Z hry mám celkový pocit, že nejde až tak o titul pre veľké obrazovky, ale skôr o minútku na Switch v prenosnej podobe. Pocitu napomáha aj “lightová” grafika, ktorá odpovedá ľahším mobilným hrám. Výhodou je zas to, že aspoň sa pri nej nevybije Switch tak rýchlo. Čo ale naopak nechápem, je nepodpora dotykového displeja. Pritom do menu sa úplne hodí! Soundtrack je príjemný, miestami mrazivý. Jednoducho, atmosferický.

Snowboarding: The Next Phase

Celkový verdikt

6/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár