Nintendo Switch predstavené – Poznáme cenu, dátum vydania aj prvé tituly!

Dnes nadránom bolo formálne predstavené nové Nintendo Switch a spolu s ním bolo svetu ukázaných veľa zaujímavostí.

Konferenciu Nintendo odštartovalo hneď oznámením ceny a dostupnosti. Presne to boli totiž dve veci, ktoré verejnosť zaujímali už po uvedení prvého traileru koncom minulého roka. Nintendo teda vypočulo priania a oznámilo, že Switch sa začne predávať 3. marca/března 2017 za cenu 299 dolárov v USA. Čo sa týka ceny v Európe, tak tam Nintendo prenechalo voľnú ruku predajcom a tak je možné, že kým niekde bude konzola stáť rovných 299€, inde môže byť cena nižšia aj o 30€. Skrátka, je vidieť, že Nintendo by chcelo predávať v Európe svoju novú konzolu za takú cenu, aby si ju kúpilo čo najviac ľudí. Ale o tom je biznis.

Nintendo Switch

Konzola ako taká je potom podľa slov Nintenda výsledkom dlhodobých inovácií a spojením všetkého, čo spoločnosť priniesla s minulými generáciami. Začalo to Famicom/NES, ktoré prinieslo podporu dvoch ovládačov. Ďalej prišlo SNES, ktoré prinieslo nové tlačidlá. Za ním nasledovalo N64 s prvým analógom, GameCube prezentoval koncept konzoly, ktorú ste mohli ľahko prenášať po dome. Wii znamenalo revolúciu v oblasti pohybových hier, GameBoy defnoval handheld. Skrátka, Nintendo Switch je spojením všetkých inovácií, ktoré Nintendo prinieslo s predošlými generáciami konzol.

Nintendo Switch

A výsledok? Máme prvú hybridnú konzolu na svete, ktorú môžeme používať v troch režimoch. Ak chceme hrať na veľkej obrazovke, stačí mať Switch v doku. Dá sa používať aj ako handheld, stačí pripevniť ovládače k tabletu. Nakoniec tu je Tabletop režim, ktorý je asi najlepšou voľbou na cesty. Pretože má tablet stojan, jednoducho ho postavíte na stôl a hráte s ovládačom v ruke.

A čo sa týka ovládačov, tak tie tiež pozostávajú z troch hlavných častí. Dva sú JoyCon controllery, ktoré sa dajú používať oddelene. Majú vstavaný akcelerometer, gyroskop, NFC a dokonca haptickú odozvu, vďaka čomu hry môžu ponúknuť nové, realistickejšie zážitky. Ovládače sa dajú držať oddelene a to buď tak, že máte oba, alebo ak hráte hru pre dvoch hráčov, tak môžete jeden ovládač požičať spoluhráčovi. Jedná sa pritom o plnohodnotné ovládače s tlačidlami vpredu a dokonca aj s triggermi a Home buttonom na boku.

Nintendo Switch Tabletop Mode Red Blue Controller

Pre ovládače je tiež k dispozícii pútko, ktoré navyše mierne zväčší ovládač, takže sa bude pohodlnejšie držať. Malo by byť súčasťou balenia, predávať sa bude aj zvlášť. Treťou dôležitou časťou ovládačov pri Nintende Switch je JoyCon Grip. Je to vlastne stredový komponent (so vstavanou batériou?), ktorý umožní spojiť dva ovládače v jeden väčší. Pre tých náročnejších tiež bude v predaji samostatný Switch Pro Controller, vzhľadom blízky tomu od Xbox One.

Nakoniec, ak ide o hry, tak tu bolo predstavených niekoľko zaujímavostí. Je vidieť, že vývojári majú o konzolu záujem, čo dokazuje napríklad potvrdenie The Elder Scrolls V: Skyrim, Steep, LEGO hier a ďalších third-party hier pre Switch. Medzi exkluzivitami nájdeme vylepšený Mario Kart 8 Deluxe, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, nový Super Mario Odyssey v otvorenom svete, Splatoon 2, Fire Emblem Warriors alebo Xenoblade Chronicles 2. Nintendo potvrdilo, že len dnes je vo vývoji viac ako 80 hier a ďalšie samozrejme pribudnú.

Dôležitou súčasťou pri Nintendo Switch budú aj pohybové hry. Tie, môžem povedať, posúvajú Kinect na úplne novú úroveň, keďže pri hraní týchto hier s vašimi kamarátmi nemusíte pozerať do telky. Namiesto toho sa postavíte priamo vášmu protivníkovi a v 1-2-Switch rozhodujete Vy a vaša obratnosť, kto vyhrá westernový duel. Navyše je to launch titul a máme takého tušáka, že ju Nintendo bude dávať priamo ku konzole ako darček.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *