Microsoft by rád videl Xbox Game Pass na všetkých platformách

Xbox Game Pass pre PC

Microsoft už potvrdil, že nechce vydávať svoje hry pre third-party platformy, čím si prilepšil u skeptikov, ktorí očakávali, že spoločnosť začne vydávať svoje značky ako napr. Halo vydávať aj na PS4 a Nintendo Switch.

Aj keď vydávanie hier na Switch by nám z dôvodu jeho skvelej prenosnosti nevadilo, pri PS4 by už šlo o priamu podporu konkurencie a niektorí hráči by tak nemali dôvod ísť do Xboxu, keďže všetok obsah by bol dostupný aj na PS4. Neznamená to však, že Microsoft nechce expandovať na tieto platformy vydávaním aspoň niektorých služieb. Naposledy sme boli svedkami toho, ako sa pôvodne Xbox-exkluzívny EA Access dostal aj na PS4. V budúcnosti by ho mohol nasledovať Xbox Game Pass.

Microsoft totiž chce, aby jeho predplatná služba Game Pass bola dostupná na všetkých platformách, nie len na PC a Xbox One. Pre spoločnosť je to dokonca dlhodobý cieľ. Na ostatných platformách by sa služba pochopiteľne odlišovala obsahom – napríklad hry zo spätnej kompatibility alebo exkluzivity, s ktorých vydávaním na third-party platformy Microsoft skončil.

“Viete, radi by sme videli Game Pass na všetkých platformách a myslím, že je to aj náš dlhodobý cieľ. Nemáme dnes žiadne konkrétne plány, ale radi by sme videli Game Pass všade,” prehlásil v pripravovanom rozhovore pre GameReactor šéf herných služieb Xboxu Ben Decker. Príchod Game Passu na Switch a PS4 by bol prospešný hlavne pre menších vývojárov, ktorým by Game Pass pomohol so zarábaním na hrách aj na iných platformách.

via GameReactor

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Game Pass na Switchi by byla bomba, pokud by byly propojené sejvy. Ale to je asi velká utopie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *