Microsoft pripravuje Game Pass a hry pre Switch

Sea of Switch

Microsoft už pred niekoľkými týždňami oznámil, že prinesie platformu Xbox Live a patričné rozhrania na Nintendo Switch. Podľa informácií serveru Direct Feed Games to ale nestačí a spoločnosť prinesie na prenosnú konzolu aj predplatnú službu Xbox Game Pass.

Služba si bude kompenzovať nižší výkon konzoly streamovaním. Na konzole by sa tak mohla razom objaviť kompletná ponuka, ktorú netvoria len tituly tretích strán, ale aj first-party Xbox exkluzivity ako sú Forza Horizon 4, Sea of Thieves alebo Crackdown 3. Niektoré hry by však mohli zamieriť na Nintendo v podobe priamych portov, čo nie je nič neobvyklé. Už dnes sa dá totiž na Switchi zahrať Minecraft a štúdio Ninja Theory oznámilo príchod Hellblade: Senua’s Sacrifice na konzolu v najbližších mesiacoch.

Treťou veľkou Xbox exkluzivitou dostupnou vo fyzickej forme na Switch by podľa serveru mal byť Ori and the Blind Forest, jedna z najlepších metroidvania plošinoviek v histórii herného priemyslu. Nemožno vylúčiť však ani jeho pokračovanie, Ori and the Will of the Wisps a dvojica hier by mohla vyjsť na jednom cartridgi.

Platí ale, že dôležité postavenie v prípade Game Passu bude mať streamovacia platforma Project xCloud, ktorej cieľom je priniesť Xbox hry na mobilné zariadenia, menej výkonné počítače a v neposlednom rade aj na konzoly – staršie Xboxy (v dobe next-genu) alebo Nintendo Switch. Napokon, takto by sa na konzole dali hrať hry ako Gears 5 alebo Halo Infinite.

Xbox Game Pass by mohol zamieriť na Nintendo Switch ešte tento rok, tvrdia zdroje serveru GameInformer.

via GameInformer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Tleskám a chválím… Ori je skvělá volba na přenosnou konzoli, a Sea of Thieves—absolutní relax…. když jsem utahaný, tak jen tak relaxuji na moři…
    A konečně bych si mohl zahrát špičkové, AAA hry i pěkně vleže v posteli…

Pridaj komentár