Ori and the Blind Forest má vylepšené animácie na Switchi

Ori and the Blind Forest

Zatiaľ čo na Xboxe očakávame každým dňom novinky k Ori and the Will of the Wisps, hráči na Nintende Switch si môžu už teraz sťahovať demo prvej hry.

Prvý diel, Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, pôvodne vydaný na Xbox One a PC, vychádza už tento týždeň na Nintendo Switch a to za príjemných 19,99€. Hra sa vám navyše zavďačí integráciou Xbox Live, takže si hraním môžete odomknúť achievementy. V podstate malo ísť o rovnakú verziu hry, akú sme mohli hrať na Xboxe. Malo.

V skutočnosti totiž verzia pre Switch ponúka updatované animácie, vďaka čomu je Ori a svet vôkol neho obratnejší a plynulejší. Potvrdil to aj samotný režisér hry, Thomas Mahler. Argumentuje však, že sa jedná o prirodzenú záležitosť, keďže štúdio má dnes plné ruky práce s Ori and the Will of the Wisps. Nové animácie boli vyvíjané práve pre túto hru, ale keď už sa objavila možnosť preportovať jednotku na Switch, štúdiu nič nebránilo v tom, ponúknuť hráčom na Switchi menšiu ochutnávku.

Majte na pamäti, že sme pracovali s našim enginom dobrých 10 rokov a prešli sme si viacerými vydaniami a pokračovaním. Mnoho optimalizácií, ktoré sme spravili pre Will of the Wisps, skončili vo Switchovej verzii Blind Forest, takže šlo o pekný vedľajší efekt. Ďalšia vec, ktorú si zrejme hráči okamžite nevšimli, Oriho animácie na PC a Xboxe bežali v 30fps, ale na Switchi sme mali možnosť ich updatovať na 60fps. Takže technicky má Ori na Switchi ešte hladšie pohyby, než na iných platformách 🙂

Hra sa tiež na Switchi vyznačuje skvelou optimalizáciou. Vďaka tomu beží v natívnom 720p pri handheld režime a 1080p v docku, a v oboch beží pri 60fps namiesto pôvodných 30fps.

via ResetEra

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *