Sony považuje cloud za hrozbu pre PlayStation 5

Cloudové technológie a streamovanie hier do rôznych zariadení vnímame ako skvelú vec. Predsa len, iba tak si budeme môcť aj na mobiloch či možno na Nintende Switch zahrať hry, ktoré by sme bežne museli hrať len doma na počítači alebo Xboxe.

Takto by sme si mohli vziať svoje obľúbené hry na cesty a zahrať si Far Cry 5 či Metro Exodus vo vlaku alebo v práci by nemusel byť až taký problém. A finančný riaditeľ Sony Hiroki Totoki si je toho vedomý. Pri oznámení finančných výsledkov sa vyjadril, že prechod hier do cloudu môže v budúcnosti ohrozovať Sony. Spoločnosť naďalej dôveruje úspechu svojich konzol a chce na ňom stavať aj do budúcnosti (spätná kompatibilita?). Popri tom sa však bude pokúšať hľadať riešenie, ktoré by pomohlo firme dorovnať sa konkurencii.

Konkurenciou v tomto segmente bude v prvom rade služba Microsoft xCloud, ktorá umožňuje streamovať hry do mobilov s minimálnym lagom a pri konzolovej grafike, tzn. v rozlíšení medzi 900p až 1080p. Súčasné riešenie totiž využíva serverový rack so štyrmi upravenými konzolami Xbox One S. Podľa vyjadrenia Microsoftu sú navyše na cloud-gaming pripravené všetky hry v ponuke Xbox Store – aj tie, ktoré už vlastníte.

K ďalším riešeniam potom patria služby Google. Tie sú v testovacej fáze a testeri si mohli s jej pomocou vyskúšať cloudovú podobu Assassin’s Creed Odyssey. Odmenou za test im bola hra zadarmo v Ubisoft Store. Práce na svojom riešení navyše potvrdil aj Amazon, ako aj Verizon. Napokon, vlastnú streamovaciu službu, avšak s kompromismi, ponúka za mesačné predplatné Sony.

God of War Xbox

via Business Insider

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    nasrať na sony. sony je už brzda herného priemyslu.

  2. StriderCZ píše:

    Sony má jen jednu strategii: excluzivky. a to může být riziko do budoucna. Co když hráče omrzí singlepalyerovky z pohledu třetí osoby?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *