Activision Blizzard plánuje prepustiť stovky zamestnancov

Activision

Activision Blizzard v poslednej dobe spravil niekoľko nepochopiteľných rozhodnutí. Spoločnosť sa vzdala značky Destiny, ktorú prenechalo štúdiu Bungie, a zároveň začalo robiť razantné zmeny v manažmente sesterskej spoločnosti Blizzard. A sám okrem Call of Duty nemá žiadnu inú značku, ak nepočítame Sekiro: Shadows Die Twice.

Na ňom však nepracuje Activision, ale nezávislé štúdio FromSoftware. Ekonómovia k tomu odhadujú, že rozchod Bungie a Activisionu vyjde vydavateľa na 400 miliónov dolárov, čo sa v snahe minimalizovať škody prejaví na masovom prepúšťaní. Firma by podľa zdrojov serveru Bloomberg mala v blízkej dobe oznámiť masové prepúšťanie, ktoré sa dotkne niekoľko stoviek pracovníkov Activisionu aj Blizzardu. Obe firmy zamestnávajú zhruba 10 000 zamestnancov na rôznych pozíciách.

Dvojica totiž so svojimi divíziami pracuje na hrách ako Call of Duty či World of Warcraft, no pri iných hrách sa moc veľkej popularite neteší. Overwatch a Hearthstone údajne klesá popularita, čomu nepomáha ani vydávanie free-2-play titulov ako napríklad čerstvo vydaný Apex Legends. Diskutabilná sa zdá byť aj popularita pripravovaného Diablo Immortal, za ktoré hráči vypískali Blizzard.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *