Sony hľadá vývojárov, ktorí zdokonalia PlayStation Now pre novú generáciu konzol

Microsoft pokladá streamovanie hier za kľúčovú súčasť budúcej generácie konzol, jeho plánmi sa chce ale zrejme inšpirovať aj Sony.

To už síce dlhšie ponúka streamovaciu službu PlayStation Now, zďaleka však nejde o bezchybný produkt. Hry totiž bežia len v 720p a služba bola kritizovaná aj pre input lag. Microsoft so svojim projektom xCloud však chce spraviť zásadnú zmenu a chce, aby sme si mohli hry vychutnať na rôznom železe s čo najmenším lagom.

Práve to je vec, na ktorej chce do budúcna zapracovať aj Sony. Na internet vyvesilo niekoľko ponúk, ktoré hovoria o snahách Sony inovovať svoju online infraštruktúru, keďže ju pokladá za kľúčovú súčasť budúcej generácie konzol. Pracovná ponuka pre Vrchného inžiniera sieťových operácií uvádza, že tento vývojár bude mať na starosti „robustné herné streamovacie služby s nízkou latenciou pre užívateľov PlayStation Now po celom svete“. Spomína sa tu ale aj, že snahy patria k „vybudovaniu chrbtovej kosti novej generácie PlayStationu“.

Môže to teda znamenať, že podobne ako Microsoft, tak aj Sony uvedie na trh dve konzoly, kde jedna bude lacnejšia a závislá na streame, kým druhá bude mať lokálny hardvér?

Čo je PlayStation Now?

PlayStation Now je streamovacia služba, ktorá za poplatok vo výške 10 dolárov mesačne umožňuje pristupovať k viac ako 700 hrám z konzol PS2, PS3 a PS4 nielen na súčasnej konzoli, ale aj na PC a Macu. Služba tiež obsahuje exkluzivity ako Bloodborne, God of War 3, The Last of Us alebo Until Dawn, ktoré sa vďaka službe dajú zahrať aj bez nutnosti vlastniť PS4. Dostupná je ale len v 12 krajinách sveta, medzi ktorými nenájdeme ani Slovensko ani ČR.

via GamingBolt

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 9. februára 2019

    […] ODPORÚČAME: Sony hľadá vývojárov, ktorí zdokonalia PlayStation Now pre novú generáciu konzol […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *