Cloudový Xbox má nahradiť Jaguar novým čipom Picasso

Project xCloud
Project xCloud je streamovacia služba, ktorá nám umožní streamovať hry do TV, počítačov aj mobilov. Po boku cloudového riešenia sa ale chystá super-lacná konzola, pri ktorej má väčšina výpočtov prebiehať na serveroch.

Táto konzola by sa mohla cenovo pohybovať na úrovni do 100€ a podľa čerstvej správy by mohla využívať lacnejší customizovaný čip na architektúre AMD Picasso. Podobne ako Jaguar, aj Picasso kombinuje grafickú a logickú jednotku do jedného celku, čo sa odrazí na nižšej spotrebe aj výrobnej cene. Navyše, Microsoft preň chystá širšie využitie. Už dlhšie sa totiž hovorí, že Microsoft využije APU Picasso aj v chystanej novej generácii notebooku Surface Laptop.

Pred pár dňami sa tiež na internete objavil benchmark procesoru AMD Ryzen5 3500U. Podľa poskytnutých informácií ponúka štyri jadrá a základnú frekvenciu 2.1GHz pri spotrebe 15W. Veľkou výhodou čipu je však podpora hardvérovo akcelerovaného deep-learningu, ktorý bude pri streamovaní zohrávať veľkú rolu najmä z toho dôvodu, že konzola bude veieť časom sama prispôsobiť rôzne aspekty hrania na mieru užívateľovi. Súčasne by na základe toho, ako hráč hrá, vedela „predvídať“, čo bude hráč robiť v dohľadnej dobe. Toto by dopomohlo k zníženiu odozvy medzi serverom a lokálnym hardvérom.

Xbox One Wireless Adapter

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *