Google Stadia odhalí svoju cenu, svoje hry a svoj dátum spustenia už cez leto

Google Stadia

Musíme povedať, že aj keď je Google úplným nováčikom v hernom priemysle, svojim vstupom dokázal nemožné. Vďaka nemu totiž Microsoft a Sony spojili sily do budúcna, aspoň pokiaľ ide o služby a AI, ktorá bude zohrávať u budúcich konzol veľkú rolu.

Microsoft sa totiž ešte minulý rok nechal počuť, že pracuje na umelej inteligencii, ktorá bude mať dopad na celý budúci ekosystém Xboxu, aj keď konkrétne detaily jej funkčnosti zatiaľ nepoznáme. Vieme však, že čipy zrejme vyrobí Sony, ktoré má zároveň vo svojom portfóliu viaceré AI patenty vrátane takého, ktorý by v hrách upravil či dokonca úplne odstránil tutoriály v závislosti od hráčových skúseností.

Spolupráca sa v neposlednom rade dotkne aj streamovacích služieb, čo je miesto, kde možno už toto leto uvidíme nového hráča. Google Stadia je totiž služba, ktorá sa nám tento rok prezentovala ako prvá a predostrela nám ako požiadavky, tak schopnosti. Mimo iného ponúka aj prepojenie s YouTube či webstránkami vývojárov, ktorí môžu ponúkať priamy predaj na Stadia platformu.

A práve o službe Google Stadia budeme toto leto počuť viac. Softvérový gigant Alphabet, pod ktorý Google spadá, totiž plánuje cez leto odhaliť informácie o cene, dostupnosti a hrách. Očakávame pritom, že spoločnosť bude spolupracovať s viacerými veľkými hráčmi vrátane Bethesdy, ktorá tu už prezentovala DOOM Eternal.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *