Project xCloud pomáha vývojárom pracovať z domu

Project xCloud Server

Prebiehajúca globálna pandémia ovplyvnila aj herný priemysel. U viacerých hier došlo k posunu vydania, eventy ako E3 boli úplne zrušené a vývojári sú nútení pracovať z domu.

A práve v poslednej menovanej veci im pomáha Microsoft. Spoločnosť prezradila, že pomáha uľahčiť vývojárom prácu z domu pomocou Project xCloud aplikácie pre PC. Vďaka nej sa môžu vývojári pripojiť k vývojárskym verziám konzol a testovať vyvíjané Xbox hry bez toho, aby mali fyzický prístup k týmto zariadeniam.

Microsoft uviedol, že aplikáciu vyvinul práve kvôli prebiehajúcej pandémii, ktorá ovplyvnila pracovné podmienky. Doterajšie vývojárske nástroje boli totiž navrhované tak, aby fungovali len s devkitmi pripojenými k lokálnej sieti, teda v rámci kancelárie, nie na diaľku. Navyše, pri mnohých štúdiách je nemožné vziať si domov vývojársku konzolu.

Microsoft preto vyčlenil časť serverov Project xCloud na pomoc vývojárom, ktorí môžu využiť dostupný hardvér na streamovanie v 60fps s nízkou odozvou. Navyše, vývojári si nemusia aktualizovať lokálne kópie hier, takže v konečnom dôsledku Microsoft pomáha vývojárom šetriť dáta.

Podľa spoločnosti už túto technológiu dnes využíva viacero štúdií vrátane Playground Games, Ninja Theory, Rare, Turn 10 Studios, Undead Labs, Eidos Montreal a Infinity Ward. Čo by mohlo znamenať, že Microsoft si kúpil marketingové práva na reboot Call of Duty: Black Ops.

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *