Microsoft naďalej vyvíja lacnejšiu Scarlett Cloud konzolu

Xbox TV

Už v čase E3 sme sa dozvedeli, že Microsoft zrušil budúcu lacnú konzolu s krycím názvom Lockhart a uprednostnil vývoj len jedného modelu: Project Scarlett.

Microsoft tak reagoval na obavy vývojárov, že takto by museli podporovať aj menej výkonný hardvér, čo by zas brzdilo vývoj hier a „uletenosť“ vývojárov pri výkonnejšom modeli. No aj keď Lockhart zrušil, spoločnosť predsa len chystá druhé zariadenie s krycím názvom Scarlett Cloud.

Tvrdí to Brad Sams, ktorý priblížil detaily k tomuto zariadeniu. Má ísť o menej výkonné zariadenie určené priamo na prístup k streamovacej službe xCloud. Konzola sa totiž bude spoliehať na výkon poskytnutý servermi, ktoré budú spracovávať grafiku a ďalšie dôležité aspekty hry. Prístroj bude mať aj trochu vlastného výkonu, aby pomohol minimalizovať lag.

Pôjde teda zrejme o zariadenie podobné Stadia Controlleru od Google. Ten sa pripája priamo cez WiFi k serverom Googlu a vy tak s jeho pomocou môžete ovládať hry na televízore alebo počítači, na ktorom ste pripojení k streamovacej službe Stadia. Prístroj od Microsoftu má byť lacnejší, hovorí sa o cene do 100€.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *