Microsoft a SK Telecom uzavreli partnerstvo v súvislosti s xCloud

Project xCloud Server

Po uzavretí partnerstva so Sony uzavrel Microsoft ďalšie, tentoraz s juhokórejským gigantom SK Telecom. A opäť sa týka kombinácie gamingu a cloudových služieb.

Microsoft totiž prehlásil, že SK Telecom sa stáva exkluzívnym partnerom služby Project xCloud v Južnej Kórei. Stane sa tak už v októbri/říjnu, kedy odštartuje verejné testovanie služby v krajine. Využívať sa bude 5G technológia, ktorá okrem vysokej rýchlosti prináša aj ďalšie benefity.

Využívať pritom budú 5G technológiu, ktorá sa vyznačuje naozaj vysokou prenosovou rýchlosťou – 1Gbps. Veľké využitie má predovšetkým v súvislosti s Internet of Things, teda rôznymi smart zariadeniami, ktoré môžu vďaka 5G medzi sebou spoľahlivejšie a rýchlejšie komunikovať. Technológia skrátka zvláda prenášať obrovské množstvo dát. Veľmi praktické to je aj v prípade služby Project xCloud, keďže tu sa očakáva, že služba spotrebuje zhruba 5Mbps (0.625MB/s). Pri hodine hrania to teda znamená zhruba 2,25GB dát. Výhodou služby je tiež nízka odozva, takže hry by mohli lagovať menej, než ako nám lagovala Forza Horizon 4 na Gamescome.

Dôvodom pre výber Južnej Kórey ako jedného z prvých partnerov pre Project xCloud je, že mobilné hranie je v krajine veľmi populárne. Kórea je dokonca štvrtým najväčším mobilným herným trhom na svete. Predpokladá sa, že len v roku 2017 tvorilo mobilné hranie 47,3% všetkého hrania v krajine a vygenerovalo 10,8 miliardy dolárov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár