Anketa: 25% hráčov by si kúpilo Nintendo Switch, keby mal Game Pass

Sea of Switch

Veľkou novinkou posledných dní bolo oznámenie, že Microsoft pripravuje Xbox Game Pass pre Nintendo Switch. Spoločnosť síce nič nepotvrdila, ale vedenie tímu Xbox v oných dňoch vydalo niekoľko fotiek a tweetov, ktoré úzko súviseli s touto konzolou, čo môže symbolizovať príchod Game Passu na konzolu.

Bol by o to vlastne záujem? Ukazuje sa, že áno a podľa prieskumu by mohol Xbox Game Pass zvýšiť popularitu prenosnej konzoly. Vyplýva to z ankety serveru TrueAchievements. V nej cez 53% ľudí odpovedalo, že by Game Pass na Switchi určite využívalo. Presnejšie, 30,6% ľudí povedalo, že ho už má a že by Xboxové hry určite hralo, zatiaľ čo zvyšných 22,8% odpovedalo, že by si Switch v takom prípade určite kúpilo.

Pravda, stretneme sa aj s obsiahlym zastúpením odporcov rozhodnutia. Takmer 36% ľudí vraví, že by si Switch nekúpilo a hry by nehralo takýmto spôsobom, zatiaľ čo 4% respondentov by nehralo Xboxové hry na Switchi. Ostatných 6,5% má iné názory na celú záležitosť. Faktom však ostáva, že podľa prieskumu sa takáto myšlienka, prepojiť Xbox a Nintendo, stretla s podporou hojného počtu xboxerov.

Pre zaujímavosť doplníme, že Microsoft by mal v budúcnosti vydať Ori and the Blind Forest na Switch. Oznámený už bol Hellblade: Senua’s Sacrifice, ale štúdio Ninja Theory nám potvrdilo, že integrácia Xbox Live služieb do hry momentálne nie je v pláne.

Hrali by ste Xbox hry na Switchi?

Pozri výsledky

Loading ... Loading ...

via TrueAchievements

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    Tak dúfam, že po spojení príde aj soft z nintenda do xboxpassu.

  2. StriderCZ píše:

    Představa kombinace Switch a GP je neskutečně lákavá. Switch vlastním, a užívám si pohádkovou atmosféru (a humor) ve FF IX, ale možnost hrát pecky z GP na Switchi—super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *