Xbox One X sa darí, predaje za prvý týždeň vo Veľkej Británii pokorili PS4 Pro

PS4 Pro vs Xbox One X
Ani vysoká cena neodradila ľudí od toho, aby si túto jeseň dopriali nový Xbox. Podľa údajov, ktoré získal portál GamesIndustry.biz, bolo vo Veľkej Británii predaných len počas prvého týždňa 80 000 kusov Xbox One X.

Počet predaných kusov novej supervýkonnej konzoly od Microsoftu sa tak prakticky vyrovnáva predajom Nintenda Switch. To vyšlo v marci/březnu a môžeme ho pokladať za fenomén, keďže mu analytici predpovedajú desiatky miliónov predaných kusov. Na rozdiel od jeho predchodcu, Wii U, sa tejto novinke darí aj u non-casual hráčov. Ponúka totiž množstvo exkluzívnych titulov ako je Zelda: Breath of the Wild alebo Super Mario Odyssey, ktoré sa taktiež teší vysokým predajom.

Za zmienku rozhodne stojí, že hranicu 80 000 predaných konzol vo Veľkej Británii dosiahla PS4 Pro až po 4 týždňoch dostupnosti, teda prakticky až mesiac po vydaní. Za prvý týždeň predala len 50 000 kusov a predaje odvtedy dramaticky klesli. Ako sa bude vyvíjať situácia u Xbox One X, je zatiaľ nejasné, konzola má totiž problémy s dostupnosťou. Za zmienku stojí, že najpredávanejšie hry pre Xbox One predstavovalo Call of Duty WWII, za ktorým nasledovalo Assassin’s Creed Origins, FIFA 18 a dve aktuálne Forzy – Motorsport 7 a Horizon 3.

via GamesIndutry.biz

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

 1. StriderCZ píše:

  Xboxu to přeji. Myslím si, že tyto čísla jsou logická a vyplývají z dobře nastavené dlouhodobé strategie Microsoftu.
  Osobně si myslím, že číslo 80 000 je zkreslené nedostupností konzole v obchodech.

 2. Rado píše:

  super, je pekne vino ako sony stúpilo s polotovarom ps4pro do lejna.

 3. Jozef píše:

  Ps4 pro bola prva konzola v 4k rozliseni…nema sa za co hambit ..mcrf. len dobehol a troska vylepsil ..win 10 vela ramky zaberie museli s tym cosi spravit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *