Cez Xbox Store bude čoskoro možné darovať hry a DLC

Windows Store icon

Už je to nejaký čas, čo Microsoft naznačoval možnosť darovania hier svojim známym a zdá sa, že táto funkcia dorazí na Xbox One čoskoro. Potvrdil to Mike Ybarra cez Twitter.

Dvojslovným tweetom, ktorý môžeme preložiť ako „Už čoskoro!“, reagoval na otázku istého fanúšika. Ten sa ho opýtal, či bude niekedy možné cez Xbox Store niekomu darovať hru alebo DLC. Po takejto funkcii túži mnoho hráčov. Jednak preto, že môžu niekomu niečo darovať a jednak preto, že nie každý má na svojom profile priradenú kreditnú kartu. Napríklad deti, ktoré ju nemajú a rodičia im nechcú zveriť takéto údaje, sa môžu dohodnúť s kamarátmi na výmene – jeden kúpi druhému hru a on mu za to zaplatí.

.…skoro ako keď som ja za starých čias nakupoval Microsoft Pointy od mojich kamarátov

Samotná možnosť darovania hier, aplikácií a DLC cez Store má svoje výhody. Napríklad sa to dá využiť pri zľavách, ktoré sú každý týždeň a ktoré sa rozbehnú cez Vianoce. Vlastne, keď tak nad tým premýšľam, sprístupniť túto funkciu v čase vianočných nákupov nie je až taký zlý nápad. Či?

Funkcia by mala podľa dostupných informácií fungovať nielen na konzole Xbox One, ale aj na počítačoch s Windows 10. Bude totiž viazaná priamo na Store, ktorý je unifikovaný a ktorý sa jednoducho rozšíri o tlačidlo Gift. Zrejme to bude fungovať tak, že hráči pri nakupovaní zadajú gamertag alebo e-mailovú adresu svojho známeho, kam mu buď dorazí kód alebo sa dotyčnému priradí hra k účtu.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. mike píše:

    je mozne darovat hru inemu hracovi? taku ktoru som uz davnejsie kupil?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *