Blizzard vyjadril nadšenie z Xbox One X a sľubuje Overwatch v 4K

Overwatch
Napriek tomu, že na viaceré hry od spolku Activision-Blizzard dnes vlastní marketingové práva Sony, spolok aktívne podporuje Xbox One X.

Výkon novej konzoly už dnes využívajú dve hry a ďalšia je v príprave. Čerstvo vydané Call of Duty WW2 podporuje dynamické rozlíšenie, pri ktorom sa často dosahuje 4K 60fps. Diablo 3 beží v 4K 60fps bez kompromisov a Destiny 2 pobeží v 4K rozlíšení už budúci mesiac. Tým to ale nekončí.

Podpora Xbox One X je totiž potvrdená aj pre Call of Duty: Infinite Warfare a Overwatch. Blizzard sa k výkonu konzoly vyjadril s obrovským nadšením a prehlásil, že mu ponúka obrovské možnosti. Tímy v súčasnosti skúmajú, ako sa dá na One X vylepšiť zážitok z Overwatch a pracujú na implementovaní 4K rozlíšenia do hry.

Bude však hra bežať v natívnom 4K alebo využije inú techniku? Vývojári totiž vo svojom prehlásení tvrdia, že je pre nich dôležité, aby užívateľské rozhranie bežalo v natívnom 4K. Podobne totiž hra funguje na PS4 Pro, kde síce prvky UI bežia v 4K, ale zvyšok hry je v nižšom rozlíšení. Pokojne je tak možné, že hra pobeží v 4K + 1800p.

via WindowsCentral

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *