NPD: Xbox One X je fenomén, predaje za tento rok rástli

Xbox One X
Mat Piscatella z agentúry NPD sa pravidelne cez Twitter vyjadruje k predajom konzol a hier ako takých. Najnovšie komentoval Xbox One.

K nemu tvrdí, že predaje konzoly v USA rástli tento rok rýchlejšie, než konkurenčných zariadení, či už hovoríme o PS4 alebo Nintendo Switch. Navyše sa zdá, že veľký podiel na tom má Xbox One X, ktorý má podľa neho fenomenálne predaje. Zároveň dodáva, že konzolové vojny na internete sú jednou z tých hlúpejších činností, ktorým ľudia venujú svoj čas.

Vraví tiež, že spôsob, akým sa predávajú powerhouse konzoly PS4 Pro a Xbox One X, stanovuje precedent k pokračovaniu modelu mid-gen updatov. Táto generácia konzol je totiž prvou, v ktorej sa konzoly dočkali výrazného hardvérového upgradu. Podľa Piscatellu je zrejmé, že sa to bude diať aj pri ďalších konzolách. Celkovo si predstavuje, že sa bude hardvér updatovať častejšie, ako tomu je pri telefónoch alebo tabletoch Surface od Microsoftu. Inak povedané, ľudia majú záujem o model, v ktorom majú na výber z viacerých cien a výkonov.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

3 komentáre

  1. StriderCZ píše:

    Xbox one X je skutečně fenomén, a MS má hodně našlápnuto do budoucnosti. Jsem velice rád, že jsem si z trojice PS4,Xbox,herní NTB zvolil práce Xbox one X.

  2. Rado píše:

    tak bez čísla koľko v reáli sa predalo, je to len dohad. A MS mohol vyblafnúť predaje a postaviť sa svojim zákaznikom čelom. Ja len dúfam, že xboxoneX bude slabší brat ku scarlett podobne ako xboxoneS ku xboxoneX a MS ho neodpíše.

  3. Rado píše:

    A myslím si, že keby xbox mal na scorpio ďalšie 2-3 AAA hry k tomu čo má, tak by to bolo ešte lepšie. Ale evidentne všetko ide na Scarlett.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *