Poznáme podrobnosti o spustení Project xCloud v ČR a SR!

Xbox Game Streaming xCloud

Microsoft už skôr potvrdil, že jeho streamovacia služba s pracovným názvom Project xCloud bude oficiálne spustená v septembri/září a že bude obsahovať všetky hry z predplatnej ponuky Xbox Game Pass Ultimate. Dnes vám prinášame exkluzívne detaily o tom, čo očakávať.

AKTUALIZÁCIA: Microsoft potvrdil spustenie streamovacej služby Xbox Game Pass Ultimate.

Naše vierohodné zdroje nám priniesli bližšie podrobnosti o chystanom spustení hernej streamovacej služby, ktorá ešte nemá oficiálny názov a ľudia ju zatiaľ poznajú len ako xCloud. Ono je to preto, že Microsoft nechce službu pomenovať nijak. Bude hlboko previazaná so službou Game Pass Ultimate, umožní hrať hry z konzoly aj PC na mobile a preto sa nebude volať inak, než Xbox Game Pass Ultimate.

Streamovateľné hry budú dostupné v už existujúcej mobilnej aplikácii Game Pass pre iOS a Android, pričom budú mať svoju samostatnú sekciu „Cloud“. Tá bude vlastne treťou kategóriou hier po kategóriách „Konzola“ a „PC“. Hráči pochopiteľne budú musieť mať aktívne predplatenú spomínanú službu.

Očakávame viac detailov o Xbox Game Pass Ultimate na zajtrajšom predstavení Samusng Unpacked.

Poslednou informáciou je, dátum spustenia streamovacej služby Xbox Game Pass Ultimate. Jej spustenie je naplánované zatiaľ interne na utorok, 15. septembra/září 2020. Medzi prvými krajinami, v ktorých bude služba spustená, je aj ČR a SR. Prevádzka testovacej aplikácie Project xCloud Preview bude ukončená 11. septembra/září.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Jogurtik píše:

    Na iOS nebude ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *