Najpredávanejšou konzolou v júni bolo NES

Známa analytická agentúra NPD Group zverejnila aj minulomesačné predajné čísla konzol v USA a tieto sú vskutku zaujímavé. Predajom v júni/červnu 2018 kraľovalo staručké Nintendo Classic Mini / NES Classic. Predajmi dokonca prekonalo PS4.

Agentúra vraví, že práve Nintendo Entertainment System (NES) vo svojej mini podobe bolo najpredávanejšou konzolou mesiaca. „Toto je prvýkrát, čo NES kraľovalo mesačným predajom od roku 1995, kedy začala NPD sledovať trh,“ uviedol analytik Mat Piscatella. Svoj podiel na tom má samozrejme nízka cena a nostalgia, keďže mnohí zákazníci zrejme vyrastali práve v časoch NES-ka a na hrách ako bol Super Mario Bros., Galaga, Metroid alebo Castlevania.

Agentúra ďalej uviedla, že PS4 vykázala najviac tržieb, ale tržby z predaja konzol Xbox One sa zdvojnásobili oproti minulému roku. To môže znamenať jednoducho jedno – Micorosft začína robiť správne kroky a realizoval ich úspešne ako s Xbox One S, tak s Xbox One X, ktoré je momentálne najvýkonnejšou konzolou na trhu. A tiež najdrahšou, takže to má na tržbách tiež svoj podiel. Takisto sa zadarilo Switchu, ktorého predaje poskočili o 50%. V prípade PS4 tiež došlo k nárastu, avšak bez konkrétnych čísel. Nakoniec, tržby z „ostatných“ konzol vzrástli o 23-násobok práve vďaka NES Classic a Super Nintendo Classic.

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    nintendo vrací úder sony!!! O pár desať ročí, ale predca. Budúci mesiac bude asi kraľovať N64 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *