Xbox, Android a God of War? Streamovacia služba Verizon Gaming to vraj ponúkne

God of War Xbox
The Verge zverejnilo správu o tom, že do streamovacej vojny sa púšťa aj operátor Verizon s vlastnou Verizon Gaming službou.

Tá je momentálne testovaná na tabletoch Nvidia Shield, ale do budúcnosti ju chce Verizon pochopiteľne sprístupniť na mobily. Za zmienku však stojí, čo chce služba ponúknuť. Podľa zdrojov, ktoré už službu testujú, je cieľom operátora priniesť streamovanie hier na Android, pričom službu si budeme môcť stiahnuť z Google Play a hry hrať pomocou bezdrôtového Xbox ovládača. Čerešničkou na torte je, že súčasná testovacia verzia obsahuje God of War, Detroit: Become Human, Knack 2 a Red Dead Redemption 2. Je ale možné, že ide len o tituly, na ktorých operátor skúša svoju službu.

Tá by mohla byť jedným z hlavných lákadiel Verizon 5G siete, ktorú začína operátor uvádzať do prevádzky už teraz. Služba sa vyznačuje najmä vrcholnými prenosovými rýchlosťami, no vďaka pokročilej technológii vedia mať niektoré rozhrania naozaj nízku spotrebu. Pre rentabilnosť služby teda bude pre firmu dôležité znížiť dátovú spotrebu k minimu, podobne ako sa o to snaží aj Microsoft v rámci svojho projektu xCloud.

Verizon Gaming

Verizon Gaming

via The Verge

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Jednoznačné pozitivum streamování vidím tom, že dokáže nahradit to, v čem je silné Nintendo Switch: na cesty displej + hardwarovými tlačítky a doma „plnohodnotná konzole“.

    Třeba: možná bych zkusil na mobilu PUBG, ale dotekové ovládání mně nesedí… tak na hry typu tower defence je to fajn, ale jinak….

    Z těchto zpráv je vidět, že probíhá intenzivní boj firem o příští „úvodní obrazovku“, která časem nahradí (doplní) monitor počítače , či velkou televizi. Dalším bojovníkem v řadě je i VR (ať už klasická, nebo augmentovaná).

    A kdo ví, třeba se časem dočkáme běžného spojení Gamepadu i konzole od Xboxu a her na telefonech (bez nutnosti streamování).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *