Xbox Two ani PlayStation 5 tak skoro neuvidíme

Xbox Next
Nie je to tak dávno, čo sa na internete objavili prvé hardvérové špecifikácie devkitov PlayStation 5 a dnes sa k veci vyjadruje publicista Jason Schreier, ktorý už niekoľkokrát poskytol zaujímavé pohľady dovnútra herného priemyslu.

Najnovšie reaguje na spomínanú správu o tom, že už prvé štúdiá majú k dispozícii devkity PlayStation 5. Server, ktorý správu zverejnil, vtedy uviedol, že je možné, že k uvedeniu konzoly na trh dôjde ešte tento alebo budúci rok, no voči tejto veci sme už boli skeptickí. Predsa len, nie je to tak dávno, čo Sony uviedlo na trh PlayStation 4 Pro – a rok na to uviedol Microsoft One X. Na novú generáciu konzol by bolo jednoducho priskoro na každom fronte. A podľa Schreiera nemáme očakávať nové konzoly aspoň najbližšie dva roky.

Project Scorpio Devkit

Iba dva zdroje potvrdili Schreierovi, že majú informácie o novom rivalovi Xboxu. Podľa nich je nereálne, aby nová generácia vyšla tak skoro, pretože plány sa neustále menia. K tomu je vyžadovaná ostražitosť – čo ak Microsoft ohlási nový Xbox skôr? Práve takáto vec sa udiala už raz, na E3 2016, kedy Microsoft ohlásil Project Scorpio ako výkonnú, 6-teraflopovú konzolu. Tá dokonca ponúka dostatočný výkonnostný skok na to, aby sme ju mohli pokladať za next-gen. Prekvapivé ohlásenie Scorpia sa odrazilo aj na konferencii, na ktorej Sony refreshlo PS4 – bola nemastná, neslaná, a spoločnosť nemohla prezentovať, že je ich konzola najvýkonnejšia na trhu. Prestala ňou byť už niekoľko mesiacov pred ohlásením.

Xbox Durango

Devkit Xbox One

 

A čo sa tých devkitov týka, ide len o rané devkity. A aby toho nebolo málo, sú to len PC ušité na mieru. Disponujú prototypom hardvéru, ktorý by chcela spoločnosť použiť v danej konzole, až ju predstaví. Nie je to teda konzola ako taká. Musela by byť dávno vo výrobe, aby stihla vydanie v roku 2018, a pretože sa nevyrába, nič také nehrozí. „Rané devkity sú doslova stolné PC – nevyzerajú ako nič. Väčšina prvých devkitov je taká. Môžu mať vlastnú základnú dosku, alebo môžu byť doslova len PC. Chcete ich dať vývojárom preto, aby zistili, čo s hardvérom dokážu a začali si plánovať svoju hru. O tom sú rané devkity.“

Dizajnom zrejme neohúrí ani devkit PS3:

PS3 Devkit

 

via Kotaku

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *