Devkit Xbox Scarlet má 3.3GHz procesor a 22GB pamäte

Xbox One X Scorpio Engine

Hardvér nových konzol ostáva aj dnes veľkou neznámou, ale vraví sa, že konzoly ponúknu Zen 2 procesor a grafiku postavenú na platforme Vega.

Platí pritom, že devkity sú ešte o niečo výkonnejšie, aby mali vývojári viac výkonu na vývoj hier. V závislosti od konzoly však môže ísť o menšie, ale aj väčšie rozdiely. Kým devkit pôvodného Xbox One „Durango“ mal hardvér prakticky totožný s finálnou konzolou, Project Scorpio mal oproti finálnej verzii 24GB RAM, 1TB SSD a 6.6TFLOPs grafiku. A podstatne väčšie rozmery.

No a potom tu máme devkit novej konzoly s krycím názvom „ScarletBig“, čo môže byť označením pre hlavnú konzolu Scarlet, označovanú tiež ako Scarlet Pro. Tento devkit ponúka podľa systémových informácií nový AMD procesor s taktom 3.3GHz, 22GB RAM a grafický čip AMD Arcturus s 352-bitovou zbernicou a frekvenciou 1400MHz. Jedná sa tak o next-gen grafiku, ktorá je nástupcom Navi architektúry.

Užívateľ Redditu, ktorý tento snímok zverejnil, dodáva, že sa jedná o jeden z viacerých prototypov devkitu, ktoré sa môžu od seba odlišovať hardvérom. Preto nemusí záber nižšie odpovedať finálnej HW zostave

Xbox Scarlet Big Devkit

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Rado píše:

    trhač asfaltu.

  2. StriderCZ píše:

    To bude pořádná bešťia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *